• In English
 • В`ячеслав Кириленко долучився до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності
  опубліковано 09 листопада 2015 року о 15:35

  9 листопада Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко долучився до написання 15-го Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності — спецпроекту Національної радіокомпанії України, приуроченого до відзначення Дня української писемності та мови. Захід відбувся у найбільшій аудиторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

  «Цей радіодиктант — символічна подія для всієї країни, адже вона привертає увагу до української мови, до її важливості та необхідності. Той, хто відчуває себе українцем, в політичному сенсі цього слова, але інколи має психологічний бар’єр перейти на українську мову, має добру нагоду в День української мови та писемності долучитися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. І повірте, українська мова — це просто і потрібно.

  Закликаю нас всіх в цей день приділити більше уваги українському читанню або почати сьогодні читати українські книжки. Бо, як показав сумний, але величний досвід останніх подій, там, де є повага до державної мови, там є повага до державного суверенітету, там, де поваги до державної мови не було, там і з державним суверенітетом виникли проблеми — це напряму пов’язані питання. Нам треба щодня пам’ятати, що ми велика країна, велика нація, великий народ, наша мова прадавня, і вона заслуговує на велику увагу і повагу», — сказав В’ячеслав Кириленко.

  Також Всеукраїнський радіодиктант національної єдності писали відомі українські митці, науковці, державні та громадські діячі, політики і всі бажаючі. Також були встановлені радіомости із українцями у Австралії, Китаї, Польщі, Росії та Португалії. Крім того, для людей з вадами слуху відбувалась пряма трансляція з сурдоперекладом.

   Всеукраїнський радіодиктант національної єдності уже п’ятнадцятий рік поспіль збирає тисячі українців як в Україні, так і за кордоном, демонструючи солідарність тих, хто любить і шанує рідне слово і мову. Це не лише перевірка знань української мови, а й заохочення до вживання, популяризації, захисту і сприяння розвитку державної мови. Архів організаторів нараховує безліч диктантів, написаних як пересічними українцями, так і відомими культурними і державними діячами, науковцями, політиками та простими громадянами нашої держави.