• In English
 • Мінінфраструктури розробило законопроект «Про залізничний транспорт» у тісній співпраці зі Світовим банком
  опубліковано 09 листопада 2015 року о 15:26

  Міністерство інфраструктури України в тісній співпраці зі Світовим банком розробило законопроект «Про залізничний транспорт», що зараз знаходиться на розгляді Кабінету Міністрів України. Світовий банк зазначив, що він підтримує основні засади цього законопроекту. Після повної ратифікації Закону та після його вступу в силу, очікується, що Закон повністю змінить модель державного управління та регулювання залізничної галузі, а також закладе основу для створення ринкових умов функціонування галузі, на зразок тих, в яких працюють залізниці розвинених країн. Він також створить умови для адаптування структури галузі до принципів і стандартів Євросоюзу.

  Зокрема, Світовий банк підтримує закладені в законопроекті норми, які уможливлюють рівний доступ всіх відповідно-кваліфікованих учасників транспортного ринку до залізничної інфраструктури, корпоратизацію Укрзалізниці, виокремлення у складі новоствореного ПАТ «Українська залізниця» компаній за видами бізнесу (наприклад, оператор інфраструктури та пасажирська служба), а також створення окремого регулятора галузі. Банк також схвалює те, що законопроект встановлює перелік ретельно обґрунтованих економічних, соціальних, екологічних засад і принципів безпеки у секторі залізничного транспорту.

  На думку фахівців з транспорту Світового банку, очікується, що остаточне прийняття парламентом законопроекту «Про залізничний транспорт» створить фундамент для кардинальних змін в залізничній галузі, які в перспективі означатимуть кращий рівень сервісу для вантажоперевізників і пасажирів та кращі можливості для конкуренції залізничного транспорту з автодорожнім транспортом. Законопроект слугуватиме засадничим документом, який Міністерство інфраструктури зобов’язується підкріпити впровадженням низки підзаконних актів. Навіть вже у теперішній редакції, проект Закону дозволяє інтегрувати в українське законодавство та інституції механізми, що відповідають директивам ЄС щодо залізничного транспорту. 

  У своїй експертній незалежній оцінці, Світовий банк наголошує, що розроблений Мінінфраструктури законопроект сприятиме впровадженню програми змін, що повністю сумісні з директивами Європейського Союзу в залізничній галузі. Зобов’язання щодо їх виконання Україна взяла на себе після підписання Угоди про Асоціацію з ЄС у 2014 році.