• In English
 • Підписано угоду про грант для підтримки соціальних об'єктів України між Урядом України і Німецькою кредитною установою для відбудови
  опубліковано 06 листопада 2015 року о 17:53

  6 листопада у Міністерстві соціальної політики України відбулося підписання фінансової і проектної угоди про надання гранту в розмірі 14 млн. євро для підтримки соціальних об’єктів України між Кабінетом Міністрів України, Німецькою кредитною установою для відбудови (KfW), а також Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ).

  Від імені Уряду України угоду підписав Міністр соціальної політики Павло Розенко, від KfW – директор бюро у Києві Лутц Хорн-Хааке, від Українського фонду соціальних інвестицій – виконавчий директор Віктор Мірошниченко. Підписання угоди відбулося за участі Посла Федеративної Республіки Німеччина Крістофа Вайля.

  Міністр подякував німецькій стороні за допомогу нашій країні у складний час. «Угода спрямована на допомогу у вирішенні однієї з найбільш болючих наших проблем – соціального захисту тимчасово переміщених осіб, - зазначив він. – За допомогою світової спільноти ми як держава зробимо все можливе, щоб захистити соціальні та інші права цієї категорії наших громадян».

  Павло Розенко висловив упевненість у тому, що проект буде реалізовано максимально прозоро і його  результат уже невдовзі відчують українці, які перебувають у скрутних життєвих обставинах внаслідок війни на Сході України.

  «Співпраця з KfW на цьому проекті не припиняється, - додав Міністр. – Цього тижня відбулася перша робоча зустріч, де обговорювалися плани на 2016 рік. Зокрема, йшлося про нову програму, спрямовану на підтримку медичних закладів у районах, прилеглих до зони бойових дій на Сході України. Бюджет цього проекту – понад 14 млн. євро».

  «Німеччина перебуває на боці України, адже друзі завжди підтримують друзів у біді, - заявив Посол Німеччини Крістоф Вайль. – Наша підтримка реалізується і через співпрацю в межах цього проекту, який, безумовно, допоможе українському народові».

  Директор бюро KfW в Києві Хорн-Хааке повідомив: «Починаючи з 2005 року, проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» спрямований на допомогу найбільш вразливих груп населення. На сьогодні такими є внутрішні переселенці, тому допомога німецького Уряду зосереджена на їх підтримці».

  За умовами підписаної сьогодні угоди Український фонд соціальних інвестицій 2015 року отримає 14 млн. євро від Німеччини для реалізації п’ятої фази проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури».

  Кошти будуть використані для потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у Києві та Львові, а також у Харківській, Дніпропетровській і Запорізькій областях. Буде відновлено 15 гуртожитків для проживання ВПО і 15 інших соціальних об’єктів, таких як дитячі садочки і школи. Лише завдяки реконструкції гуртожитків новий притулок знайдуть 1200 осіб.

  Крім того, у Києві буде побудовано 29 дитячих садочків та відкрито додатково 83 групи, які приймуть близько 2000 дітей, зокрема з числа внутрішніх переселенців. Середній обсяг коштів на один дитячий садочок – близько 140 тис. євро. Під час реконструкції особливу увагу звертатимуть на заходи з підвищення енергоефективності.

  Загалом Уряд Німеччини в минулі роки уже виділив УФСІ 24,1 млн євро грантових коштів для майже 400 соціальних проектів у Донецькій, Вінницькій, Луганській, Кіровоградській, Львівській областях, Києві, Львові та в Криму.

  З урахуванням нової, шостої фази проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» загальна сума грантових коштів, виділених Федеральним Урядом ФРН Уряду України для реалізації соціальних проектів через УФСІ, перевищить 50 млн. євро.