• In English
 • Міноборони забезпечило підготовку проектів ключових стратегічних документів оборонного планування
  опубліковано 06 листопада 2015 року о 15:15

  У цьому році Міністерство оборони забезпечило підготовку проектів ключових стратегічних документів оборонного планування, а саме: Воєнної доктрини України, Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України, Концепції Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки Збройних Сил України на 2015 – 2020 роки, а також Стратегічного оборонного бюлетеня України, доопрацьованого з урахуванням Стратегії воєнної безпеки України. Крім того, на розгляд Уряду внесено проект Державної цільової оборонної програми оптимізації та реорганізації Збройних Сил України. На цьому у Клубі Кабінету Міністрів України наголосив заступник Міністра оборони України – керівник апарату генерал-лейтенант Олександр Дублян.

  «Міністерство оборони України продовжує виконувати завдання з реформування Збройних Сил, визначені Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України. Серед них – побудова ефективної системи оборони, налагодження ефективної взаємодії з іноземними партнерами, модернізація озброєння і військової техніки, розвиток Збройних Сил України», – розповів він.

  Заступник Міністра оборони України – керівник апарату також повідомив, що на виконання завдань, визначених Главою держави, у Міністерстві оборони України триває робота з переведення системи забезпечення військ на стандарти НАТО.

  «На сьогодні в оборонному відомстві нормативно затверджено використання угод зі стандартизації в НАТО, розроблено 32 технічні умови предметів речового забезпечення Збройних Сил України за стандартами НАТО. Продовжується робота щодо видання ще п’яти угод зі стандартизації в НАТО», – повідомив генерал-лейтенант Олександр Дублян.

  Водночас, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак прийняв рішення про створення постійної робочої групи з питань комплексного реформування Збройних Сил України для виконання завдань щодо переходу на стандарти НАТО до 2020 року. До кінця року робочою групою буде розроблено концепцію та відповідну програму, які будуть узгоджені з НАТО.

  Також у партнерстві з НАТО та спеціалістами країн-членів Альянсу Міністерством оборони України розпочато підготовку Логістичної доктрини Збройних Сил України, в яку будуть закладені основи нової логістичної системи Збройних Сил у повній відповідності до стандартів НАТО.

  До робочої групи з опрацювання дорожньої карти імплементації стандартів НАТО у сфері військової логістики залучені представники Офісу зв’язку НАТО в Україні та Ради реформ Міністерства оборони України.

  «Крім того, в рамках розширення співробітництва з НАТО Міністерством оборони України підготовлено пропозиції стосовно оновленого пакету Цілей партнерства Україна – НАТО у 2016-2017 роках», – повідомив генерал-лейтенант Олександр Дублян.