• In English
 • Арсеній Яценюк в Ризі: Північний потік-2 не має нічого спільного з економікою - лише з політикою
  опубліковано 05 листопада 2015 року о 22:10

  Якщо Росія і деякі західні компанії збудують Північний потік-2, це позбавить Україну, Словаччину та Польщу доходів і позбавить ЄС енергетичної незалежності, - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк за підсумками зустрічі з Главами Урядів Балтійських держав в рамках робочого візиту до Риги у четвер, 5 листопада.

  Він зазначив, що питання енергетики піднімалося на зустрічі Глав Урядів і висловив вдячність за їх стійку позицію щодо цього.

  Прем’єр-міністр України висловив глибоку стурбованість щодо ідеї будівництва Північного потоку-2. Він підкреслив, що якщо Росія і деякі західні компанії збудують Північний потік-2, це позбавить Україну 2 млрд. доларів прибутку, Словаччину – 0,8 млрд. доларів прибутку, Польщу – 0,4 млрд. доларів: «І це позбавить ЄС реальної енергетичної незалежності».

  Глава Уряду звернувся до Європейської Комісії та Глав Урядів Балтійських країн «серйозно підійти до цього питання».

  Арсеній Яценюк наголосив, що цей проект повинен відповідати всім критеріям Третього енергетичного пакету: «Ми як держава Україна переконані, що цей проект не має нічого спільного з економічними питаннями, лише з політичними».