• In English
 • Держсанепідслужба нагадує про важливість вакцинації проти грипу
  опубліковано 05 листопада 2015 року о 18:02

  У нинішньому епідемічному сезоні станом на 1 листопада проти грипу вакциновано 6331 особу, із них лише 14 % – діти до 17 років. Така незначна кількість проведених щеплень забезпечує індивідуальний захист вакцинованим, проте нездатна створити загальний імунний прошарок серед населення.

  Щорічна вакцинація – найефективніший засіб захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу цьогорічного сезону, є безпечною та ефективною.

  «Найкраще провести вакцинацію до початку епідемічного сезону, – зазначає Святослав Протас, очільник Державної санітарно-епідемічної служби України. – Це дозволить організму виробити імунітет до штамів вірусу. Якщо ж такої можливості не було, то вакцинуватися не пізно і нині, та впродовж усього сезону».

  Попри поширений міф, це не ослаблює здатність організму протистояти грипу, а навпаки, посилює. Фахівці радять вакцинуватися особам із слабким здоров’ям – дітям, літнім людям, пацієнтам із хронічними хворобами, оскільки це значно підвищує шанси відвернути важкі наслідки недуги.

  Для профілактики захворювання на грип в епідсезоні 2015 – 2016 років слід використовуватися вакцини, які мають державну реєстрацію, пройшли лабораторний контроль якості та оновлений штамів склад.  Він щорічно переглядається у відповідності з рекомендаціями ВООЗ на поточний епідемічний сезон.

  За оперативними даними територіальних органів охорони здоров’я з початку епідемічного сезону (28.09 – 01.11.2015) в Україні зареєстровано 695371 випадок захворювань на грип та ГРВІ, перехворіло 1,6 % населення України (аналіз проводився без урахування даних АР Крим та м. Севастополя). Із загальної кількості захворілих 69,4 % становлять діти віком до 17 років. Захворюваність в нинішньому епідсезоні на 11,2 % нижча рівня аналогічного періоду минулого року.

  Найбільша поширеність захворюваності на грип та ГРВІ фіксується серед населення Київської області та м. Києва, де перехворіло 3,1 та 2,7 % населення відповідно. Найменше ця патологія реєструється в Закарпатській (0,9 %) та Харківській (0,7 %) областях. Усього по Україні із попередніми діагнозами «грип та ГРВІ» госпіталізовано 21157 осіб, із них 78,3 % -  діти до 17 років.

  На 44 тижні 2015 року в усіх регіонах України показники захворюваності на грип та ГРВІ не перевищують епідемічні пороги. За звітний тиждень летальних випадків серед населення України не зареєстровано.

  З 26 жовтня по 1 листопада проведено 197 вірусологічних досліджень матеріалу від хворих на грип та ГРВІ із них у 42,6 % випадках результат позитивний. У структурі вірусів, визначених даним методом, найчастіше виділяються віруси парагрипу (51 %), РС-віруси (30 %) та в меншій кількості аденовіруси (18 %) і віруси типу В (1 %).

  Детальніше з інформацією про захворюваність на грип та ГРВІ в Україні можна ознайомитися у Інформаційному бюлетні, який підготовлений Українським центром з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України.