• In English
 • Олексій Павленко: Україна збільшила експорт виробів із зерна та борошна до ЄС
  опубліковано 05 листопада 2015 року о 17:36

  «Україна за природно-кліматичними, ґрунтовими та іншими умовами має значний потенціал для нарощування виробництва високоякісної продукції, зокрема зернових. Попри складні, посушливі погодні умови 2015 року валове виробництво зерна очікується в межах 59-60 млн. тонн. Це повністю задовольнить внутрішні потреби та продовольчу безпеку держави, а також забезпечить хороший потенціал для експорту», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі з Президентом Європейської асоціації торгівлі зерновими та олійними культурами (COCERAL) Яною Кляйншмідт у м. Брюссель (Бельгія).

  Сторони обговорили стан реформ в українському агросекторі, зокрема дерегуляцію та спрощення ведення бізнесу в Україні, можливості та потенціал України до нарощення виробництва та експорту зернових.

  Розповідаючи про стан експорту зернових та борошна до ЄС за 9 місяців 2015 року, Міністр Олексій Павленко повідомив, що найбільшу питому вагу в структурі експорту до країн ЄС займали зернові злаки (кукурудза, пшениця, ячмінь, сорго) – 947,5 млн. дол., вироби із зерна та хлібних злаків (спагеті, макарони, вафельні пластини, сухе тісто) – 28,4 млн. дол.

  За підсумками 9 місяців поточного року найбільше скорочення спостерігалось серед експорту зернових злаків – на 544 млн. дол. (на 36,5%).

  Водночас зросли поставки виробів із зерна і хлібних злаків – на 7,5 млн. дол. (на 36,1%) продукції борошномельно-круп’яної промисловості – на 3,9 млн. дол. США (в 1,6 рази).

  «Україна активно використовує зернові квоти до ЄС в рамках АТП. За 2014-2015 рр. вичерпано повністю річні квоти у розмірі 950 тис. тонн. Вітчизняний агросектор володіє значним потенціалом для нарощення обсягів експорту зернової продукції», - наголосив Міністр Олексій Павленко.