• In English
  • Україна збереже значний експортний потенціал навіть в умовах посушливої погоди цієї осені
    опубліковано 05 листопада 2015 року о 14:56

    Україна повністю забезпечить внутрішні потреби споживачів зерновими культурами та збереже значний експортний потенціал. Навіть в умовах посушливої погоди цієї осені. Про це наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа в програмі «Новини» на 24 каналі.

    За його словами, через посушливу погоду озимі культури знаходяться в критичному стані. «Все залежить від подальшого впливу погоди. Якщо листопад буде теплим, а зима м’якою то обійдемося без серйозних втрат. Минулого року були подібні погодні умови, але ми уникли великих втрат. Натомість, якщо вплив погодних умов буде і надалі негативним, то є ризик не тільки втрати посівів, але й зниження врожайності. Це вплине на підвищення собівартості виробництва зерна. Але докладніше оцінимо ризики ближче до весни», - повідомив Володимир Лапа. 

    Також він оцінив перспективи запровадження зони вільної торгівлі з ЄС. «З 1 січня цей захист знімається з багатьох товарних позицій імпорту до України. Відтак конкуренція з боку європейської продукції на українському ринку зросте. Одночасно відбудеться скасування імпортного збору. Для споживачів це позитивна новина, а для виробників - певний виклик. Адже девальвація дає нашому виробнику певний час на адаптацію до посилення конкуренції, імпортна продукція у багатьох випадках неконкурентоспроможна в Україні. Але фактор девальвації триває максимум рік-півтора. Вже у другій половині наступного календарного року конкуренція на українському ринку суттєво зросте», - підкреслив заступник Міністра.