• In English
 • "Головний пріоритет - розвиток Збройних Сил і ми знаємо, що для цього треба робити", - Степан Полторак
  опубліковано 05 листопада 2015 року о 13:05

  5 листопада відбулася зустріч Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака із помічником Міністра оборони США з питань міжнародної безпеки пані Еліссою Слоткін.

  У ході зустрічі Міністр оборони України поінформував про ситуацію на Сході та наголосив, що говорити про стабільне затишшя чи «заморожений конфлікт» зарано.

  «Ворог знову порушує мінські домовленості і основа цих порушень – агресія терористичних групувань: це і обстріли позицій українських силовиків і висунення вимог щодо проведення місцевих виборів на Донбасі, які порушують не лише домовленості, а й Конституцію України», - зазначив Міністр оборони Степан Полторак.

  Також очільник вітчизняного оборонного відомства наголосив, що разом із захистом територіальної цілісності, у Збройних Силах України здійснюються й фундаментальні реформи, зокрема розробляється нормативна база, що відповідає умовам сьогодення та здійснюються реформи у напрямку забезпечення та управління військами.

  «Наразі ми чітко визначили курс України щодо європейського майбутнього та орієнтації на західні стандарти, стосовно організації та забезпечення війська», - сказав Степан Полторак.

  Він також наголосив на величезній ролі іноземних радників, які приймають участь у всіх напрямках реформ і завдяки консультаціям яких зокрема створено та впроваджено Антикорупційну програму Міністерства оборони України.

  Помічник Міністра оборони США Елліса Слоткін у свою чергу зазначила, що дії Російської Федерації у Сирії ніяким чином не відволічуть Уряд США від конфлікту на Донбасі.

  «Ми прибули для проведення консультацій, аби перейти на інший рівень співробітництва між міністерствами оборони України та США. Ми повинні розглянути стратегічний рівень співробітництва, орієнтований на довгострокову перспективу» - наголосила Елліса Слоткін.

  Також вона запевнила, що Уряд США й надалі буде усіляко допомагати українській армії у прагненні до позитивних змін та у процесах реформування війська.

  У ході зустрічі були обговорені основні напрямки реформування українських Збройних Сил та програма допомоги, яку може надати при цьому Уряд США.