• In English
 • Україна зробила значні кроки в сфері збереження озонового шару
  опубліковано 05 листопада 2015 року о 12:50

  Про це заявила заступник Міністра екології та природних ресурсів України – керівник апарату Світлана Коломієць під час виступу на 27-й Нараді Сторін Монреальського протоколу (м. Дубаї, Об’єднані Арабські Емірати).

  Зокрема, вона зазначила, що Україна, як Сторона Монреальського протоколу, на сьогоднішній день, повністю дотримується взятих на себе зобов’язань щодо обсягів імпорту/експорту та виробництва озоноруйнівних речовин, проводить державну політику та вживає заходів, спрямованих на скорочення негативного антропогенного впливу на озоновий шар. Міністерство екології вживає всіх можливих заходів для налагодження ефективної роботи системи ліцензування, квотування імпорту та експорту, а також в цілому контролю за обігом озоноруйнівних речовин.

  Міністерство екології та природних ресурсів України налагоджує міжвідомчій обмін інформацією з Міністерством економічного розвитку та торгівлі в ході ліцензування експорту та імпорту озоноруйнівних речовин - відповідні накази вже надані для державної реєстрації до Міністерства юстиції України. Це дозволить, з одного боку, дотримуватись міжнародних вимог, з іншого – максимально спростити та упрозорити процедуру погодження отримання відповідних ліцензій для бізнесу. Також Мінприроди розроблений Порядок квотування та Порядок погодження експорту та імпорту товарів, що містять озоноруйнівних речовин, наразі проекти документів проходять погодження в Державній регуляторній службі.

  «Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яка містить цілий блок екологічних питань, продемонструвало прагнення нашої держави до високих стандартів у галузі охорони навколишнього середовища, підтвердило готовність України зробити свій позитивний внесок у збереження клімату та озонового шару», - сказала Світлана Коломієць.

  В цьому напрямку Міністерством екології та природних ресурсів України розроблено та готується до подання на розгляд Уряду проект Закону України «Про охорону озонового шару»,  в якому імплементовано положення Регламенту ЄС про речовини, що руйнують озоновий шар.

  «Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю у реалізації стратегії щодо зменшення негативного антропогенного впливу на озоновий шар шляхом реалізації міжнародних екологічних ініціатив та екологізації економічних систем», - підкреслила заступник Міністра.