• In English
  • Міністерство інфраструктури: техогляди транспортних засобів через ДАІ та МРЕВ залишилися в минулому
    опубліковано 05 листопада 2015 року о 09:55

    Міністерство інфраструктури спростовує інформацію щодо запровадження технічних оглядів через систему МРЕВ та ДАІ. Насправді, на виконання угоди про Асоціацію з ЄС та з метою підвищення рівня безпеки руху на дорогах, в Україні запрацює нова сучасна система перевірки придатності транспортних засобів до експлуатації. З моменту прийняття розробленого Мінінфраструктури законопроекту нововведення будуть вступати в силу поступово, протягом 2015 – 2022 років. В першу чергу, вони стосуватимуться комерційних транспортних засобів, які здійснюють перевезення вантажів та пасажирів.

    Згідно з документом, перевірки виконуватимуть спеціально підготовлені експерти на пунктах технічного контролю, якими можуть бути звичні українцям станції технічного сервісу (СТО). Легкові автомобілі громадян необхідно буде вперше перевірити в період з 01.11.2019 по 28.02.2021 року. Нові легкові автомобілі підлягатимуть перевіркам вперше через 4 роки після державної реєстрації, а далі - кожні 2 роки.

    Нагадаємо, що проектом пропонується імплементувати норми 14-ти актів законодавства ЄС: 9 актів - згідно з Угодою про асоціацію та 5 - системно з ними пов’язаних, що врегульовують такі питання, як допуск до ринку перевезень, організація громадських перевезень, робочий час та час відпочинку водіїв, підтримання рівня професійної компетентності водіїв, застосування обмежувачів швидкості.