• In English
 • Коментар МЗС України щодо доповіді Комісара РЄ з прав людини про результати його робочого візиту до України
  опубліковано 05 листопада 2015 року о 09:27

  У Міністерстві закордонних справ України з особливою увагою ознайомилися з доповіддю Комісара Ради Європи з прав людини Нілса Муйжніекса, оприлюдненою 3 листопада 2015 року. Ми високо цінуємо неупереджений характер висвітлення ним гуманітарної ситуації та стану дотримання прав і свобод людини в умовах зовнішньої збройної агресії. Матеріал, підготовлений за підсумками робочого візиту Комісара до України 29 червня – 3 липня 2015 р., у рамках якого він відвідав Київ, Дніпропетровськ, Краматорськ, а також тимчасово неконтрольовані Урядом України окремі райони Донецької і Луганської областей, фіксує ключові проблеми гуманітарної ситуації на Донбасі.

  У цьому зв’язку МЗС України привертає увагу, що значне погіршення ситуації у галузі прав людини на Донбасі спричинено виключно збройною агресією РФ проти України. Численні рішення Комітету міністрів і Парламентської асамблеї Ради Європи, які закликали російську владу вивести свої війська з території України, залишаються невиконаними. Як за міжнародним гуманітарним правом, так і за міжнародним правом захисту прав людини саме Росія несе відповідальність за дотримання і захист прав людини на окупованих нею територіях Донбасу.

  Через злочинні дії РФ та у зв’язку із суспільною небезпекою, яка загрожує життю нації Україна була змушена відступити від окремих зобов’язань за Конвенцією про захист прав і основоположних свобод та Міжнародним пактом про громадянські і політичні права на територіях Донецької і Луганської областей, які залишаються під ефективним контролем української сторони. Реалізуючи своє суверенне право на відступ, передбачене міжнародними інструментами, Україна залишається відданою їхнім положенням і підтверджує намір їх добросовісно виконувати.

  МЗС України повністю поділяє занепокоєння Комісара у зв’язку з перешкоджанням з боку підтримуваних Росією незаконних збройних формувань діяльності міжнародних гуманітарних організацій, від чого страждають найбільш вразливі групи місцевого населення. У цьому зв’язку вкотре закликаємо Російську Федерацію вжити заходів для відновлення безперешкодної роботи міжнародних гуманітарних організацій на окупованих територіях.

  Українська сторона продовжить спільно з Радою Європи працювати над втіленням у життя Національної стратегії у сфері прав людини. Її імплементація дозволить усунути проблемні питання, що були ідентифіковані у доповіді Комісара, зокрема, щодо захисту прав дітей і внутрішньо переміщених осіб, реформування судової системи і правоохоронних органів.