• In English
 • В Україні повинна запрацювати Національна система пошуку і рятування на воді, - Геннадій Зубко
  опубліковано 04 листопада 2015 року о 14:48

  Трагедія, що сталась із судном «Іволга», показала необхідність значно підсилити систему безпеки транспорту на воді. Діючі правила та норми мають бути кардинально переглянуті. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, голова Урядової комісії з розслідування причин аварії з судном «Іволга» Геннадій Зубко, представляючи звіт комісії на засіданні Кабінету міністрів у середу, 4 листопада.

  Він заявив про необхідність розробити і затвердити положення про Національну систему пошуку і рятування на морі в морському пошуково-рятувальному районі України, а також щорічно проводити спільні навчання з пошуку і рятування людей, що терплять лихо на воді.

  За його словами, потрібно створити функціональну підсистему запобігання і реагування на загрозу виникнення надзвичайних ситуацій на морському і річковому транспорті та водних шляхах України.

  «Урядова комісія пропонує Кабінету Міністрів України розглянути питання щодо відновлення ефективної системи державного управління морським і річковим транспортом, виконання міжнародних зобов’язань України в галузі судноплавства», - зазначив Геннадій Зубко.

  Комісія також пропонує прийняти нові та внести зніми до ряду діючих законів та нормативно правових актів щодо підсилення системи безпеки судноплавства на морському та річковому транспорті. Зокрема, внести зміни до Бюджетного кодексу України, переглянути акти Кабінету Міністрів України для консолідації норм, пов’язаних із судноплавством, реагуванням на морські аварійні події у пошуково-рятувальному районі України.

  Геннадій Зубко відзначив необхідність прийняття закону України «Про внутрішній водний транспорт», а також приведення у відповідність сучасним нормам міжнародних договорів України в галузі судноплавства Кодексу торговельного мореплавства України, законів України «Про транспорт», «Про морські порти» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

  «Також доцільно відновити роботу Координаційного комітету з пошуку і рятування на морі та казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба», передбачивши його функціонування за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету або портових зборів», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

  За його словами, власники суден, які здійснюють рейси з відстанню від берегу більше 2 морських миль, мають надавати Державній прикордонній службі України суднову роль та список пасажирів перед виходом судна в море.

  Позаплановий огляд усіх малих суден, що здійснюють комерційне перевезення пасажирів, а також перевірка додержання вимог з безпеки судноплавства власниками таких суден мають бути проведені до початку навігації 2016 року.

  Члени комісії, за словами Геннадія Зубка, також рекомендують розглянути доцільність створення нового центрального органу виконавчої влади для здійснення розслідувань тяжких аварій та катастроф на усіх видах транспорту.

  Місцевим органам виконавчої влади рекомендовано провести протягом місяця додаткові заняття осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу, перевірити укомплектування аптечок першої медичної допомоги на пасажирських суднах та на малих суднах, що здійснюють комерційні перевезення пасажирів, провести заходи з вивчення населенням правил надання першої медичної допомоги потерпілим під час аварій суден, подій  на воді, травмування осіб під час інших транспортних подій.

  Нагадаємо, аварія з судном «Іволга» сталася 17 жовтня 2015 року у Чорному морі поблизу смт. Затока Одеської області. Для розслідування причин аварії було створено Урядову комісію, яку очолив Геннадій Зубко.