• In English
 • МІП: Народні депутати проголосували за систему іномовлення України в першому читанні
  опубліковано 04 листопада 2015 року о 14:26

  Сьогодні, 4 листопада 2015 року, Верховна Рада України проголосувала у першому читанні за законопроект Міністерства інформаційної політики України «Про систему іномовлення України», внесений Урядом до Парламенту від 13.07.2015 за № 2334а.

  Міністр інформаційної політики України Юрій Стець перед голосуванням за законопроект зробив відеопрезентацію Мультимедійної платформи іномовлення України (МПІУ), а також поінформував про підтримку Координаційної ради при Світовому Конгресі Українців, що сприятиме просуванню іномовлення України в світі.

   Крім того, Міністр розповів про ряд зустрічей з послами іноземних країн (Єгипту, Туреччини, Болгарії, Греції, Кіпру, Австралії, Канади, Естонії, Грузії,Ізраїлю), де оговорювалося питання поширення контенту МПІУ в цих країнах.

  Юрій Стець: «Питання іномовлення – це питання держави, а не окремої фракції. Це питання майбутнього України. Я прошу народних депутатів підтримати цей законопроект».

  Вікторія Сюмар – голова профільного Комітету ВРУз питань свободи слова та інформаційної політики під час свого виступу підкреслила, що фахівці, які зібралися в Комітеті вважають, що телеканал відповідає світовим стандартам іномовлення. Голова Комітету також наголосила на необхідності схвалення цього законопроекту.

  За результатами голосування, законопроект прийнято за основу в першому читанні. Після першого читання профільний Комітет внесе пропозиції народних депутатів і проект закону винесуть на друге читання як невідкладний. На цьому наголосив Голова ВРУ Володимир Гройсман.

  Нагадаємо, що 1 жовтня 2015 року відбувся запуск Мультимедійної платформи іномовлення України правовим рушієм для якої стане вищезгаданий законопроект. Після підписання законопроекту Президентом України МІП завершить реформу іномовлення України.

  Метою законопроекту є забезпечення доступу іноземної аудиторії, в тому числі української діаспори України до об’єктивної, актуальної та повної інформації про події в Україні, формування та підтримання позитивного іміджу України у світі шляхом оперативного, об’єктивного інформування про події в Україні, офіційну внутрішню і зовнішню політику та позицію держави, діяльність державних органів.