• In English
 • Відбулися українсько-німецькі перемовини щодо співробітництва задля соціального та економічного розвитку України
  опубліковано 04 листопада 2015 року о 09:13

  Голова Держенергоефективності прийняв участь у перемовинах щодо співробітництва задля соціального та економічного розвитку України між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина

  Українську сторону очолював Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абрамовичус. З німецької сторони взяли участь Андреас Гіс директор департаменту Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, який очолив німецьку сторону, Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістоф Вайль та інші представники органів влади Німеччини.

  У рамках співпраці сторони підкреслили свою готовність і надалі докладати зусиль задля соціального та економічного розвитку України.

  Німецька сторона вітає взятий Урядом України курс на реформи, зокрема щодо підвищення енергоефективності та енергетичної безпеки і в майбутньому підтримуватиме Україну в цьому напрямку. Тому німецько-українське співробітництво в галузі енергетики має зосередитися на підвищенні рівня свідомості в суспільстві щодо ефективного використання енергії, підготовці енергоменеджерів, спроможності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади щодо підготовки проектів з енергоефективності у бюджетній та житловій сфері.

  Українська сторона поінформувала про актуальний стан реформ та подальші заплановані заходи в енергетичному секторі. Зокрема, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук в «Секторально-політичному діалозі за напрямом «Енергетика» презентував ті напрацювання, які наразі є в сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики.

  «У 2014 році Урядом схвалено Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, в якому  поставлено мету в 2020 році  досягти 11% частки енергії, отриманої з відновлюваних джерел енергії у кінцевому енергоспоживанні країни», - повідомив Голова Держенергоефективності та додав, що в рамках імплементації Директиви 2006/32/ЕС про ефективність кінцевого використання енергії та енергетичні послуги, що передбачено Угодою про асоціацію, Агентством розроблено і Національний план дій з енергоефективності на період до 2020 року.

  Планом передбачено досягнення у 2020 році національної мети енергозбереження у розмірі 9% від середнього показника кінцевого внутрішнього енергоспоживання за період протягом 2005–2009 рр., що становить 6,5 млн. тонн нафтового еквіваленту. Крім того, Національний план дій  визначає проміжну мету - у 2017 році скоротити енергоспоживання в розмірі 5%.

  Зокрема, План дій передбачає необхідний розвиток нормативно-правової бази у сфері енергоефективності, послідовне запровадження європейських підходів до реалізації державної політики у цій сфері.

  Наразі План схвалено Урядовим комітетом із питань економічного розвитку та європейської інтеграції.

   

  a