• In English
 • Коментар МЗС щодо Спільної заяви про порушення прав людини в окупованому Криму, підтриманої в ГА ООН
  опубліковано 02 листопада 2015 року о 17:04

  30 жовтня в рамках роботи 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН було виголошено Спільну заяву 36 держав щодо ситуації у сфері прав людини в тимчасово окупованій Росією Автономній Республіці Крим, ініціатором якої виступила Україна.

   Міжнародне співтовариство вкотре висловило глибоке занепокоєння ситуацією в Криму у зв’язку з грубими порушеннями прав людини окупаційною владою півострову, що підтверджується у доповідях моніторингових місій міжнародних організацій.

  Держави-члени ООН закликали російську владу негайно припинити всі порушення, що базуються на етнічній приналежності громадян, скасувати дискримінаційні закони, а також негайно звільнити незаконно заарештованих українських громадян, включаючи режисера Олега Сенцова, провести прозоре розслідування випадків вбивств та зникнень кримських татар та громадських активістів та притягнути до відповідальності винних у вказаних злочинах.

  Співавтори заяви наголосили на необхідності повного доступу міжнародних місій з питань прав людини на територію Криму і міста Севастополя.

  Оприлюднення Спільної заяви підтвердило незмінність міжнародної підтримки територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та вимоги до Російської Федерації припинити грубо та систематично порушувати норми міжнародного права.