• In English
 • Інструктори з Військової поліції Канади навчають українських колег з Військової служби правопорядку
  опубліковано 02 листопада 2015 року о 11:30

  Поблизу Києва тривають курси для військовослужбовців Військової служби правопорядку Збройних Сил України, які проводять інструктори з Військової поліції Канади. Передусім, це – пошук, збір та обробка доказів при проведенні досудового слідства – функції, якої ВСП ЗС України була позбавлена у 2012 році, і яку планується повернути цій службі найближчим часом.

  – У Канаді цілком нормально співіснують військова, федеральна, муніципальна поліції. Кожна з них має право провадити досудове слідство. Причому військова поліція в цьому плані вважається найкращою, – запевнив командувач військової поліції Сухопутних військ ЗС Канади підполковник Мартін Лафламм.

  Він повідомив, що криміналістів з військової поліції беруть до інших споріднених структур у першу чергу. А навпаки – з муніципальної чи федеральної поліції у військову – лише після ретельного підтвердження своїх знань. За його словами, головне – чітко позначені межі відповідальності кожної інституції, прописані у відповідному законі. Крім того, канадський офіцер переконаний, що українська військова поліція має співпрацювати з європейським аналогічними структурами. Україна – європейська держава, тож повинна мати аналогічні з партнерами та взаємовизнані процедури.

  Співпраця з канадською військовою поліцією – це лише перші ластівки широкого співробітництва з військовими правоохоронними структурами світу. Підполковник Мартін Лафламм (ідейний натхненник цього проекту) повідомив, що за його інформацією у США вже проходять певні зрушення у цьому напрямку. Зокрема розпочалися підготовчі процедури, які мають на меті окреслити порядок та глибину співпраці. Схожі процеси відбуваються і в Литві, Польщі, Данії, Ірландії. У цих країнах також планується розпочати взаємовигідну співпрацю з Україною. Спочатку – як обмін досвідом. В подальшому будуть й спільні навчання, створення спільних баз даних тощо.

  – Одна зі складових потужності війська – наявність у ньому військової дисципліни та правопорядку. А це і є царина діяльності Військової служби правопорядку чи у майбутньому Військової поліції. Розвиваючи двосторонні зв’язки між нашими відомствами, ми ніби будуємо містки співпраці, які будуть укріплюватися з обох сторін, – зазначив представник Головного управління Військової служби правопорядку ЗС України полковник Володимир Гуцол.