• In English
 • Спільна заява Міністра торгівлі США Пенні Пріцкер та Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо необхідності посилення економічних реформ з метою розширення ділових відносин між США та Україною
  опубліковано 30 жовтня 2015 року о 19:31

  Сьогодні Міністр торгівлі США Пенні Пріцкер та Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк опублікували наступну заяву щодо переговорів, які відбулися 26 жовтня в Києві, з метою прискорення економічних реформ та збільшення обсягів торгівлі й інвестицій між США та Україною.

  Враховуючи тісне партнерство між нашими двома країнами, ми продовжили наш плідний діалог щодо амбітних економічних реформ в Україні та важливої ролі американського приватного сектору в посиленні ділових зв'язків з Україною. Обидві сторони відзначили заяву Адміністрації Президента Обами щодо намірів працювати із Конгресом для просування третього гарантійного пакету розміром 1 млрд дол. США для підтримки боротьби з корупцією та економічних реформ в Україні. Ця нова підтримка базується на двох попередніх гарантійних позиках розміром 1 млрд дол. США та майже 570 млн дол. США безпекової, технічної та програмної допомоги, що надавалася з лютого 2014 р. Обидві сторони підтвердили, що виконання усіх зобов'язань України в рамках програми Міжнародного валютного фонду є важливим для короткострокового економічного відновлення та довгострокового економічного зростання.

  Попри російську агресію на сході України та окупацію й анексію Криму, підтримувані МВФ реформи продовжуються. Протягом останнього року Україна подвоїла свої валютні резерви до більш ніж 12 млрд дол. США, з’являються ознаки економічної стабілізації. Україна також зробила активні кроки, аби була створена Рада бізнес-омбудсмена, продовжує дерегуляцію шляхом зменшення кількості ліцензій та дозвільних документів, впровадила електронну систему відшкодування ПДВ для покращення податкового адміністрування. Українська сторона, включно з Президентом України, Верховною Радою України та Урядом України, підтвердили відданість шляху продовження економічних реформ.

  Сполучені Штати Америки залишаться відданим партнером у цих зусиллях. Враховуючи важливість приватних інвестицій для довготривалого благополуччя України, ми були раді вітати на нашій зустрічі шість американських керівників високого рівня з фінансового, технічного, сільськогосподарського та енергетичного секторів, які представили думку приватного сектору щодо того, як Україна може утримати та залучити американський приватний капітал. Під час зустрічі, організованої Президентом України Петром Порошенком, та на Круглому столі з американським бізнесом, проведеному Прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком та представниками економічного блоку Уряду, лідери компаній  «Cargill», «Citibank», «Dupont», «Honeywell», NCH та «Westinghouse» висловили своє бачення щодо можливих кроків з реформування, які можуть поліпшити бізнес-середовище та залучити більше прямих іноземних інвестицій в Україну. Круглий стіл за участі представників американського бізнесу був організований Урядом України та продемонстрував важливість потужного державно-приватного партнерства для підтримки сміливих та надважливих економічних реформ в Україні. Глибші та швидші реформи забезпечать успіх України як сучасної європейської держави з процвітаючою економікою, в якій провідну роль відіграє приватний сектор.

  За підсумками наших консультацій обидві сторони розробили дорожню карту, яка складається з низки короткострокових, дієвих кроків, що збільшать довіру бізнесу та залучать приватний капітал. Обидві сторони підкреслили невідкладність таких кроків та важливість дій з боку українського Уряду та Верховної Ради України для прискорення відповідних реформ. За підтримки Сполучених Штатів, Україна планує активізувати зусилля у сфері боротьби з корупцією шляхом реформування Генеральної прокуратури та проведення судової реформи; поліпшити податкове адміністрування для забезпечення рівних умов для всіх компаній; зменшити роялті на газ для залучення інвестицій від світових компаній; продовжити дерегуляцію й усунути непотрібні ліцензії та дозвільні документи; ухвалити та імплементувати антипіратське законодавство для захистку прав інтелектуальної власності; повністю запровадити систему електронних закупівель та долучитися до Угоди СОТ про державні закупівлі. Україна також підтвердила свої наміри і надалі впроваджувати сільськогосподарські стандарти, що залучить нові інвестиції; розробити та впровадити продуманий та прозорий план приватизації, що надасть відчутні можливості міжнародним інвесторам; а також провести реформу державної служби.

  Департамент торгівлі США продовжує працювати з Урядом України для забезпечення повної поінформованості американського бізнесу щодо прогресу в імплементації цих важливих реформ в Україні. Ми спираємося на успіх липневого Американсько-українського бізнес-форуму в Вашингтоні, який був організований спільними зусиллями Департаменту та Американської торговельної палати та в якому взяли участь понад 150 провідних американських та українських представників приватного та державного секторів. За допомогою конференцій, вебінарів, семінарів та різноманітних форумів з представниками провідних американських компаній, Департамент торгівлі буде продовжувати зміцнювати ділові зв'язки між Україною та США. Департамент також продовжуватиме надавати Україні технічну допомогу у сфері захисту інтелектуальної власності, державних закупівель та спрощення процедур торгівлі.

  За результатами консультацій 26 жовтня обидві сторони дійшли згоди, що в той час як попереду ще багато роботи, Україна просувається вперед на шляху реформ, що допоможуть їй модернізуватися, повною мірою інтегруватися у глобальну економіку та закласти основу для процвітання, якого очікує та заслуговує український народ.