• In English
 • Стан виконання проекту з допомоги внутрішнім переселенцям розглянули у Мінсоцполітики
  опубліковано 30 жовтня 2015 року о 16:53

  Сьогодні  у Міністерстві соціальної політики України відбулося засідання Другого Національного наглядового комітету проектуВсебічна стабілізаційна підтримка для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і постраждалого населення в Україні”. 

  Розглядався стан реалізації зазначеного проекту, який впроваджується з грудня 2014 по червень 2016 року Міжнародною організацією з міграції (МОМ) і фінансується Європейським Союзом (загальний бюджет – 4,5 млн. євро).

  Вітаючи  учасників засідання, заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін наголосив, що проект є важливою складовою процесу вирішення нагальних для переселенців соціальних проблем за участі Мінсоцполітики, інших державних органів і неурядового сектору.  „Ми гостро потребуємо допомоги світової спільноти, тому що в умовах, у яких опинилася Україна в останні півтора роки, виключно своїми силами ми не впораємося з усім комплексом існуючих завдань”, - додав заступник Міністра. Він запропонував громадським організаціям активізувати співпрацю в інформуванні внутрішньо переміщених осіб про їхні права і можливості та реалізації інших спільних програм.

  Голова представництва МОМ в Україні Манфред Профазі та менеджер представництва Європейського Союзу у нашій країні Хельга Пендер зазначили, що проект „Всебічна стабілізаційна підтримка для внутрішньо переміщених осіб і постраждалого населення в Україні” є гарною відповіддю на виклики, які стоять перед Україною та запевнили у готовності міжнародних організацій всебічно підтримувати зусилля як центральних органів української влади, так і місцевих громад, спрямовані на підтримку постраждалих від військового конфлікту на сході нашої держави. „Допомоги потребують як внутрішні переселенці, так і громади, які їх приймають і де вони реінтегруються в суспільство”, - зауважив Мущинін.

  Відбулася презентація результатів упровадження проекту за його компонентами: „Проекти зі стабілізації та розвитку громад у зонах переселення і повернення”, „Надання інформаційних послуг ВПО у зонах повернення на постконфліктні території”, „Економічна підтримка ВПО для покриття їхніх базових потреб і позитивний вплив на приймаючі громади”, „Технічна підтримка упровадження системи реєстрації ВПО”.

  Насамкінець  представники Європейської спільноти висловили переконаність, що проект відповідає життєвим потребам українців і закликали мінімізувати бюрократичні процедури га шляху його реалізації.