• In English
 • Наталія Микольська закликала білоруську сторону до термінового вирішення проблемних питань доступу української продукції на ринок Білорусі
  опубліковано 30 жовтня 2015 року о 16:25

  З метою опрацювання проблемних питань, які виникають у взаємній торгівлі, відбулося спільне засідання українсько-білоруської Робочої групи високого рівня під співголовуванням заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської та Першого заступника Міністра закордонних справ Республіки Білорусь Олександра Міхневича.

  «Необхідно терміново зняти всі обмеження на поставку української продукції на ринок Республіки Білорусь, пов’язані з необхідністю проходження процедури санітарно-гігієнічної експертизи, яка була введена постановою Ради Міністрів Республіки Білорусь від 06.08.2015 №666», - наголосила Наталія Микольська.

  Вона підкреслила, що Мінекономрозвитку буде вживати всі необхідні заходи для підтримки вітчизняних експортерів, а також наголосила, що вирішення питання доступу м'ясо-молочної та вагонобудівної продукції на ринок Білорусі та країн ЄАЕС є вкрай важливим для нашої країни.

  «Питання, які турбували білоруську сторону, знаходяться у процесі вирішення. Так,  розроблено та схвалено законопроект "Про визнання таким, що втратив чинність Закон України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року», яким передбачено зняття додаткового імпортного збору», - зазначила Торговий представник України.

  Вона повідомила, що з ВАТ "МТЗ", ВАТ "Белкард" та РУП "Белмедпрепарати" зняті спеціальні санкції, а з ВАТ "Борисовський завод медичних препаратів" тимчасово зупинені.

  У ході засідання сторонами також було порушено низку інших питань, які підіймаються бізнес-колами обох країн.

  Сторони обговорили введення утилізаційного збору Республікою Білорусь на транспортні засоби (крім автомобілів походженням РФ), завдяки чому виробники українських автомобілів знаходяться в нерівних конкурентних умовах. 

  У свою чергу білоруські  колеги висловили занепокоєння стосовно митного декларування білоруських товарів, зокрема - нафтопродуктів, а також визначення індикативної вартості товарів.

  «Нам необхідно у двотижневий термін  розпочати  вирішення всіх питань, які виникають у взаємній торгівлі відповідно до результатів сьогоднішнього обговорення», -  підсумувала Наталія Микольська.