• In English
 • На Сумщині 1249 учасників АТО отримають землі площею більше 790 гектарів
  опубліковано 30 жовтня 2015 року о 10:33

  На Сумщині 1249 учасників АТО вже отримали дозволи на розробку документації із землеустрою для відведення у власність земельних ділянок. З цієї кількості 61% дозволів надали територіальні органи Держгеокадастру, 39% - органи місцевого самоврядування. Загальна площа земель, що отримають військові, складає близько 791 гектар. Всього з початку запровадження ініціативи про забезпечення землею клопотання про отримання наділів подали 2250 учасників АТО. Наразі землевпорядна служба регіону продовжує розгляд звернень.

  Ділянки, що відведуть військовослужбовцям, мають різне цільове призначення: 469 наділів - для індивідуального житлового будівництва, 419 - для садівництва, 361 - для ведення особистого селянського господарства.

  Територіально найбільшу кількість ділянок надали: у Сумському районі – 383 наділи (46 га) для ведення садівництва, у м. Шостка – 140 ділянок (14 га) для індивідуального житлового будівництва, у Роменському районі – 84 наділи (152 га) для особистого селянського господарства, у м. Глухів - 92 ділянки (9 га) для індивідуального житлового будівництва.

  У Сумській області завершили оформлення права власності на землю 137 учасників АТО. Військовим відвели ділянки загальною площею 77 гектарів.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.