• In English
 • Студентам КНЕУ ім. Вадима Гетьмана розповіли про реформування діяльності АМКУ
  опубліковано 30 жовтня 2015 року о 10:07

  28 жовтня 2015 року Перший заступник Голови Антимонопольного комітету України – державний уповноважений Марія Ніжнік взяла участь у панельній дискусії з обговорення питань реформування діяльності Комітету, яка відбулась у Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана.

  Участь у заході також взяв керуючий партнер Незалежної юридичної компанії Arzinger Тімур Бондарєв.

  Під час заходу Марія Ніжнік розповіла студентам про поточний стан діяльності Антимонопольного комітету України, а також поінформувала про цілі реформування діяльності Комітету. Діяльність Антимонопольного комітету спрямована на підвищення прозорості та правової визначеності, а також зменшення адміністративного тиску. Так, з середини липня Комітетом запроваджено публікацію рішень стосовно порушень законодавства про захист економічної конкуренції та надання дозволу на концентрацію суб’єктів господарювання.

  Також важливим кроком є вдосконалення системи контролю за економічними концентраціями, яке передбачає підвищення порогових показників, перевищення яких потребує дозволу, запровадження local nexus («прив'язки до юрисдикції») та спрощеної процедури надання дозволів.

  Крім того, завдяки зусиллям нової команди Антимонопольного комітету підходи до розрахунку штрафних санкцій за порушення конкурентного законодавства стали публічними.

  Марія Ніжнік також поінформувала, що з метою оптимізації роботи органів Комітету прийнято розпорядження про припинення роботи Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України, а його функції буде виконувати Київське обласне територіальне відділення Комітету.

  У свою чергу Тімур Бондарєв підкреслив, що за короткий термін новою командою Комітету вже досягнуто значних результатів.

  За результатами панельної дискусії Марія Ніжнік та Тімур Бондарєв відповіли на численні запитання студентів.