• In English
 • Заява Міністерства фінансів щодо завершення реструктуризації зовнішнього боргу України
  опубліковано 29 жовтня 2015 року о 19:52

  Міністерство фінансів України раде повідомити, що завершення реструктуризації зовнішнього боргу України, включаючи випуск нових облігацій зовнішньої державної позики України для кредиторів, які мають на це право, очікується 12 листопада 2015 р. Умови реструктуризації були схвалені для 13 серій непогашених державних та гарантованих державою єврооблігацій на зборах кредиторів 14 жовтня 2015 р.

  Умови реструктуризації не були схвалені лише для серії облігацій зовнішньої державної позики у розмірі 3 млрд. дол. США, термін погашення яких настає у грудні 2015 р. Відповідно, власники цих облігацій не зможуть отримати нові боргові цінні папери України. 

  Завершення процедури обміну облігацій означає реструктуризацію зовнішнього боргу України у розмірі 15 млрд. дол. США і зниження суми боргу на 20% (3 млрд. дол. США). Це дозволить Україні уникнути оплати боргу у розмірі 8,5 млрд. дол. США, термін погашення якого за попередніми облігаціями наступає протягом наступних чотирьох років.

  Цей успіх є результатом 7 місяців інтенсивної роботи усіх органів влади України, яку координувало Міністерство фінансів України, спрямованої на те, щоб переконати власників українських облігацій у необхідності реструктуризації боргу. Усі міжнародні партнери України підтримали необхідність здійснення боргової реструктуризації."