• In English
 • Колегія Мінсоцполітики розглянула питання забезпечення прав дітей
  опубліковано 29 жовтня 2015 року о 17:18

  Питання «Про основні пріоритети державної політики у соціальній сфері з питань забезпечення прав дітей в Україні» розглянула сьогодні Колегія Міністерства соціальної політики України під головуванням Міністра Павла Розенка.

  Участь у роботі Колегії взяли заступники Міністра і керівники структурних підрозділів, Уповноважений Президента України з прав дитини, представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, комітету Верхової Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму, міністерств, соціальних партнерів, міжнародних організацій, обласних управлінь соціального захисту і служб у справах дітей та молоді.

  Зазначивши, що навантаження на працівників соціальної сфери в сьогоднішніх умовах зросло в рази, Павло Розенко передав учасникам засідання вітання з нагоди Дня соціального працівника від імені Президента України і зачитав привітання від Прем’єр-міністра нашої держави.

  «Зроблено певні кроки, але цілісна система захисту прав дітей в Україні поки не створена. В полі зору влади і громади має бути кожна дитина. Проблеми мають виявлятися на ранній стадії, а реагування повинне бути негайним», - наголосив Павло Розенко, відкриваючи розгляд питань порядку денного. Він додав, що державна політика у цій сфері має коригуватися з положеннями Указу Президента України від 25 серпня 2015 р. №501 «Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини».

  Безумовним пріоритетом держави Міністр назвав розвиток сімейних форм виховання дитини. «Я жорстко реагуватиму на кожен факт створення штучних бюрократичних перепон для усиновлювачів», - зазначив глава Мінсоцполітики. Він нагадав про актуальність створення єдиного реєстру надання соціальних послуг, у тому числі для дітей і молоді.

  Звертаючись до керівників обласних державних адміністрацій і управлінь соцзахисту, Павло Розенко акцентував: «У процесі передачі повноважень на місця ми не повинні загубити людей, яким повинні надавати підтримку». Міністр запропонував відпрацювати місцеві програми забезпечення прав дітей на конкретних територіях.

  З доповіддю із зазначеного питання виступив заступник Міністра з питань європейської інтеграції Сергій Устименко. Він окреслив основні проблеми і ключові пріоритети, які Мінсоцполітики планує реалізувати у найближчі роки. Зокрема, це відсутність індикаторів забезпечення прав дитини та мінімальних стандартів її безпеки й благополуччя. Значна кількість дітей сьогодні перебувають у інтернатних закладах.

  Окрему увагу привернув Устименко до виконання Конвенції ООН про неучасть дітей у збройних конфліктах і питання захисту інтересів дітей, які мешкають у зоні бойових дій на Сході України чи є членами сімей переселенців.

  У виступах директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики Руслана Колбаси, голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованни Барберіс та інших промовців йшлося про проблеми і досягнення у забезпеченні прав дітей в Україні.

  За підсумками розгляду питання було ухвалене відповідне рішення Колегії, в якому враховані пропозиції і доповнення учасників засідання.