• In English
 • Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України взяв участь у засіданні Військового комітету Європейського Союзу
  опубліковано 29 жовтня 2015 року о 17:00

  Сьогодні, 29 жовтня, у Брюсселі делегація Збройних Сил України на чолі з начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії України Віктором Муженком взяла участь у засіданні Військового комітету Європейського Союзу на рівні начальників генеральних штабів.

  Під час засідання начальник Генерального штабу ЗС України поінформував присутніх щодо ситуації в зоні проведення антитерористичної операції, змін, що сталися в Збройних Силах України, а також досвіду ведення бойових дій у контексті протидії «гібридній війні».

  Під час виступу генерал армії України Віктор Муженко зауважив, що запроваджений країнами Заходу до Росії режим санкцій та підвищення бойових спроможностей Збройних Сил України стали основними стримуючими факторами, які дозволили створити умови для переведення вирішення кризи в політичну площину.

  Також Головнокомандувач Збройних Сил України провів ряд двосторонніх зустрічей з головами Військових комітетів Європейського Союзу та НАТО, начальниками генеральних штабів держав-членів Європейського Союзу.

  Під час двосторонніх зустрічей було обговорено безпекову ситуацію на Сході України та довкола кордонів, ймовірні сценарії її розвитку на короткострокову перспективу, стан виконання Збройними Силами України Мінських домовленостей та домовленостей, досягнутих під час Паризького саміту лідерів європейських країн у Нормандському форматі (02.10.2015 р.) щодо дотримання режиму припинення вогню та відведення озброєння калібру менше 100 мм від лінії розмежування сторін.

  Крім того, було розглянуто найбільш актуальні питання військової співпраці Збройних Сил України з Європейським Союзом, НАТО та збройними силами європейських держав, а саме: залучення сил та засобів Збройних Сил України до багатонаціональних військових формувань високої готовності, підготовки та розвитку Збройних Сил України відповідно до стандартів провідних країн світу та з урахуванням досвіду участі в антитерористичній операції.

  На завершення генерал армії України Віктор Муженко поспілкувався з представниками українських засобів масової інформації та поділився своїми враженнями щодо ходу та підсумків візиту.