• In English
 • Військових медиків навчали тактичній медицині
  опубліковано 29 жовтня 2015 року о 16:07

  У Львові на базі Військово-медичного клінічного центру відбувся семінар на тему «Основи тактичної медицини». У навчанні взяли участь медичні спеціалісти Центру та представники підпорядкованих медичних закладів Західного регіону.

  Впродовж тижня кваліфіковані тренери зі США викладали навчальний курс, що складався з теоретичної й практичної частин. Власне, закордонні гості використали для навчання українських військових медичних працівників два стандарти: PTLS\PHTLS та ТССС.

  Як розповів співорганізатор заходу – головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан, зазначені стандарти було обрано не випадково.

  PreHospital Trauma Life Support (PTLS\PHTLS) – це міжнародний стандарт, що регламентує дії парамедиків в разі надання першої допомоги при травматичних ушкодженнях (кровотечах, вивихах, переломах, черепно-мозкових і хребетних пошкодженнях і т.д.) і подальшої підготовки потерпілого до транспортування в медичний заклад. Натомість, Tactical Combat Casualty Care (ТССС) – це стандарт з надання першої домедичної допомоги пораненим й травмованим під час воєнних конфліктів та інших надзвичайних ситуацій. В нашій державі його більше знають під назвою «Тактична медицина». Загалом цей термін зображає характерну особливість домедичної першої допомоги на догоспітальному етапі, на якому, в умовах дефіциту трьох складових: часу, інформації, ресурсів – тактика набуває пріоритетного значення. Саме тому увага слухачів акцентується на важливості проведення вірного аналізу ситуації задля отримання ефективного медичного результату.

  Слід додати, що по завершенню навчання усі учасники тренінгу отримали сертифікати міжнародного зразка, що дозволить їм передати свої навички колегам.