• In English
 • Мінекономрозвитку об'єднало зусилля органів виконавчої влади, щоб допомогти українським виробникам молочної продукції
  опубліковано 29 жовтня 2015 року о 14:02

  Мінекономрозвитку об’єднало зусилля органів виконавчої влади з метою допомоги  українським виробникам молочної продукції. Відтепер Радою з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України створено Робочу групу з питань доступу на ринки молочної продукції.

  Відкриваючи перше засідання, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська заявила про розуміння ситуації, яка склалась навколо експорту молочної продукції, розповіла про необхідні заходи та закликала до конструктивної співпраці присутніх представників молочних підприємств та влади.

  «Тут присутні представники Міністерства інфраструктури, тому що багатьох експортерів цікавлять питання перевезень, у тому числі й пошук обхідних маршрутів, також присутні  представники Міністерства закордонних справ, тому що в будь-якому випадку необхідна їх активна допомога у виході наших товарів на ринки», - додала Торговий представник України.

  Під час засідання учасники обговорили проблеми українських експортерів у країні. Зазначено, що усіх українських експортерів, у тому числі молочної продукції, турбує питання повернення ПДВ і Наталія Микольська звернулась до присутніх представників бізнесу з пропозицією надати довідки щодо стану заборгованості по підприємствах. Також були обговорені питання зняття обмежень щодо української молочної продукції у Казахстані та виділення до кінця 2015 року додаткових квот на її перевезення до країни. Піднімалися питання доступу молочної продукції на ринки ЄС (Статус звіту DG SANTE після проведення інспекції українських підприємств) та сприяння виходу молочних підприємств-експортерів на ринки Африки та Азії. Окремим пунктом було виділено питання звернення України до СОТ щодо дій Російської Федерації.

  Також було зазначено, що за січень-серпень 2015 року експорт молока та молочних продуктів дорівнював 112 млн. дол. США і зменшився, у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року (263,9 млн. дол. США), на 57,6%, що становить 151,9 млн. дол. США.

  Основне падіння експорту продукції відбулося внаслідок майже повного припинення постачання до РФ: 69,5 тис. дол. США (на 99,9%, або 119 млн. дол. США) та суттєвого скорочення експорту до Казахстану: 14,6 млн. дол. США (на 61,2%, або 23 млн. дол. США) та Білорусі (на 100%, або на 16,4 млн. дол. США). На 98% знизилось постачання експорту сирної продукції, частка якої складала 42% експорту всієї молочної продукції. На 38% впало постачання  молочного порошку, який також складав суттєву частку в експорті молочної продукції (27%) України.

  Наталія Микольска розповіла про співпрацю у вирішенні цих питань із Міністерством аграрної політики та продовольства України, відповідними службами, які займаються якістю та безпечністю харчової продукції, Державною фіскальною службою та іншими органами виконавчої влади, зокрема, представники яких були присутні на засіданні. Учасники  засідання висловили готовність до конструктивного діалогу та співпраці.