• In English
 • Розпочинається відбір журналістів для участі у тренінгах з безпеки під час роботи у зонах конфлікту
  опубліковано 29 жовтня 2015 року о 11:14

  Міністерство оборони України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Інститутом масової інформації в рамках проекту «Розвиток в Україні журналістики з відповідальним підходом до висвітлення конфліктів/Supporting Conflict-Sensitive Journalism in Ukraine» планує провести серію з п’яти тренінгів для українських журналістів з безпеки під час роботи у «гарячих точках» та зонах конфлікту (Hostile Environment Awareness Training).

  Тренінги відбудуться на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ (Львівська обл.) за наступним графіком:

  – 11-15 листопада 2015 року;

  – 16-20 листопада 2015 року;

  – 21-25 листопада 2015 року;

  – 26-30 листопада 2015 року;

  – 01-05 грудня 2015 року.

  Журналісти-практики (включно з фіксерами та фрілансерами), які бажають пройти навчання, мають подати заявку, заповнивши наступну форму: https://docs.google.com/forms/d/1k8bkDPcPTLfi5D0X7cQ06JH9ZLfdRtJMO0aIgH1pHl4/viewform.

  Викладатимуть курс міжнародні тренери із багаторічним досвідом розробки та проведення відповідних навчальних програм для працівників індустрії мас-медіа та кіно. Серед іншого, учасникам тренінгу будуть викладатися наступні теми:

  ∙ Планування подорожі та оцінка ризиків. Проходження контрольно-пропускних пунктів. Підготовка до прямого включення з “гарячої точки”.

  ∙ Вогнепальна зброя. Як працювати журналісту в умовах обстрілу та під перехресним вогнем.

  ∙ Особиста безпека. Особисте спорядження.

  ∙ Безпека жінок. Сексуальне насильство.

  ∙ Медична допомога: поранення, кровотечі, травми. Опіки (в т.ч. хімічні), інші ушкодження шкіряного покрову. Відмороження. Черепно-мозкові травми, ушкодження грудної клітини, хребта та шийного відділу.  Щелепно-лицьові травми. Інше.

  ∙ Робота журналіста під час масових заворушень. Поводження у натовпі та взаємодія із агресивно налаштованими особами та групами.

  ∙ Мова тіла та невербальне спілкування.

  ∙ Викрадення, ув’язнення та полон.

  ∙ Посттравматичний стрес (PTSD).

  ∙ Комунікації та кібербезпека.

  Участь у тренінгах є безкоштовною, організатори також забезпечують витрати на проживання та харчування. Усі учасники отримають міжнародно визнані сертифікати та медичні аптечки укомплектовані для роботи в умовах “гарячих точок”.

  Проект «Розвиток в Україні журналістики з відповідальним підходом до висвітлення конфліктів/Supporting Conflict-Sensitive Journalism in Ukraine» реалізовується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно із Міністерством оборони України, ГО «Телекритика», НУО Інститут масової інформації та Комісією з журналістської етики. Він має на меті зміцнити та покращити навички журналістів, працівників засобів масової інформації щодо висвітлення конфліктів з урахуванням кращих світових практик дотримання професійних стандартів, забезпечуючи в той же час фізичну безпеку журналістів, які працюють у зоні бойових дій. Окремий компонент проекту сприятиме налагодженню діалогу між співробітниками ЗМІ та військовослужбовцями.