• In English
 • Арсеній Яценюк: Основна реформа, що сприяла підвищенню України в рейтингу Doing Business - в реєстрації підприємств і власності
  опубліковано 28 жовтня 2015 року о 13:41

  Україна піднялася на чотири пункти в рейтингу Світового банку Doing Business. Основна реформа, яка вплинула на покращення рейтингу, проведена в реєстрації підприємств. Про це Глава Уряду Арсеній Яценюк заявив на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 28 жовтня.

  Глава Уряду нагадав, що в минулому році позиція України у рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку зросла зі 112 до 96 місця. У цьому році Україна піднялася на чотири позиції: «По звіту Світового банку, основна реальна реформа зроблена в реєстрації підприємств, яка вплинула на покращення рейтингу, - у реєстрації власності», - підкреслив Арсеній Яценюк, висловивши вдячність Міністру юстиції України за впровадження цієї реформи.

  Водночас Глава Уряду підкреслив, що у рейтингу Doing Business позицію України «потягнули вниз» показники легкості підключення до систем електропостачання: «Це те, про що я вже говорю протягом останнього року і звертаюся до Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг і до Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Як була монополія, так і залишилася. Як були найгірші підходи підключення, так і є. Як не було закону і нових правил, так і немає».

  «Укотре публічно звертаюся до відомств, які відповідають за українську енергетику, внести відповідні акти і нарешті демонополізувати цей ринок і дати можливості суб'єктам підприємницької діяльності на прозорих і вільних умовах підключатися до мереж електропостачання», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Він також наголосив на необхідності подальшої роботи в питанні правової реформи, «захисту прав власності і вирішення питання неплатоспроможності юридичних осіб».

  Щодо подальших законопроектів, які потребують ухвалення Парламентом, Глава Уряду зазначив: «Прикро, що нам не вдалося отримати підтримку Парламенту».

  Глава Уряду наголосив на необхідності проводити «тематичні дні» у Парламенті. Арсеній Яценюк повідомив, що провів на цю тему розмову з Головою Верховної Ради України: «Голова Парламенту повністю підтримує необхідність формування порядку денного за тематикою».