• In English
 • У Мінмолодьспорту відбувся круглий стіл "Історія українського спорту. Практичний аспект"
  опубліковано 28 жовтня 2015 року о 11:14

  Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не гідний пошани. Під таким гаслом 26 жовтня у Міністерстві молоді та спорту пройшов круглий стіл, присвячений історії українського спорту, в якому взяли участь громадські діячі, дослідники спорту та олімпійського руху в Україні під головуванням заступника Міністра Ярослава Войтовича.

  Микола Зубалій, старший науковий співробітник лабораторії фізичного розвитку Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук, виступив з доповіддю про історію українського футболу та баскетболу.

  Валентина Єрмолова, професор кафедри історії спортивного та олімпійського руху, кандидат наук з фізичного виховання Національного університету фізкультури і спорту, доповіла про  історичну перспективу участі українських спортсменів у олімпійських іграх.

  Зокрема, історик і дослідник українського спорту Ростислав Мельник запропонував створити Календар пам’ятних дат "Україна Спортивна". На його думку, такий календар є важливим інструментом відновлення та збереження національної пам'яті  у сфері фізичної культури і спорту.

  За результатами круглого столу було прийнято рішення про початок роботи над пілотним проектом Календаря пам’ятних дат на грудень 2015 року. Міністерство закликає спортивні федерації та клуби, регіональні осередки до спільної роботи, та просить надсилати свої пропозиції за електронною адресою 482ua@i.ua.

  Також досягнуто попередньої домовленості про створення робочої групи для розробки проектів оригінальних пам’ятників, пов’язаних із спортом.