• In English
 • Арсеній Яценюк: Парламент має підтримати радикальну судову реформу і створення державного бюро розслідувань
  опубліковано 26 жовтня 2015 року о 19:54

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на брифінгу за підсумками зустрічі з Міністром торгівлі США Пенні Прітцкер у понеділок, 26 жовтня, розповів про досягнення Уряду в боротьбі з корупцією.

  Відповідаючи на запитання журналіста, Глава Уряду підкреслив, що «найбільш жахлива корупція, яка була в енергетичному секторі, - це газова»:  «Цієї корупції більше немає. І це, я вважаю, дуже велике досягнення. Було багато розмов, але мало результату. А в нас є результат. У нас тепер немає посередників, у нас є тільки прямі угоди з Європою, у нас є пряма угода з Росією. І «відкатів» у газовому секторі в енергетичній компанії «Нафтогаз» не існує, тому що є прямі і прозорі угоди».

  Уряд також «зламав історію двадцяти років, коли вся приватизація йшла виключно в руки українських олігархів».

  Арсеній Яценюк нагадав, що прийняв рішення, відповідно до якого допоки не буде змінений закон про приватизацію і порядок оцінки об'єктів державної власності, не продавати 5% Одеського припортового заводу: «Тому що знаю, що цих 5% купив би не іноземний інвестор, а один із українських олігархів. І тоді жоден іноземний інвестор вже б не зайшов».

  Багато зроблено і в питанні дерегуляції, зазначив Глава Уряду: «Чим менше дозволів, чим менше агентств, які здійснюють перевірки, - тим менше фактів корупції».

  Для того, аби вирішити проблему побутової корупції, наголосив Арсеній Яценюк, «Уряд багато зробив через відкриті дані, відкриті реєстри і створення Центрів надання адміністративних послуг».

  У той же час, Глава Уряду підкреслив, що корупція в Україні залишилася в Державній фіскальній службі, на митниці та в тих органах, які ще мають надмірні повноваження.

  Він зазначив, що хотів би чітко заявити, що «Уряд не має права і можливості ні за законом, ні без закону давати ніяких доручень ні Генеральній прокуратурі, ні Антикорупційному бюро, ні судам, які повністю незалежні". 

  "Їхня робота – виконувати антикорупційне законодавство і садити за грати. Це не завдання Уряду. Завдання Уряду – це дерегуляція, ухвалення необхідних рішень. Це те, за що я персонально відповідальний. Уряд має проводити чесну і прозору приватизацію, покращувати управління в державних компаніях. А прокуратура і антикорупційне бюро мають притягнути до відповідальності тих, хто винен у корупційних злочинах", - підкреслив він.

  З цією метою, підкреслив Арсеній Яценюк, Уряд знайшов фінансування для Національного антикорупційного бюро. Він нагадав, що в незалежний спосіб був обраний Голова НАБ. «Ми цінуємо вклад Уряду США, який проводив тренування антикорупційних детективів», - додав він.

  Арсеній Яценюк висловив сподівання, що в найближчому майбутньому буде обраний, номінований і призначений антикорупційний прокурор, «що є ключовою передумовою для імплементації антикорупційного закону».

  Ще одна складова - це реформа прокуратури. Арсеній Яценюк наголосив на необхідності створення нового державного бюро розслідувань. Уряд уже вніс до Парламенту відповідний законопроект, і він уже ухвалений в першому читанні. Цей проект закону, підкреслив Глава Уряду, «чітко вказує, що ми забираємо низку повноважень у прокуратури»: «Сьогодні прокуратура – це величезний монстр, який контролює все в країні, починаючи з кожного слідчого і закінчуючи кожним розслідуванням. Це неправильно. Ми вважаємо, що Парламент повинен у другому читанні підтримати створення державного бюро розслідувань».

  Арсеній Яценюк наголосив, що Парламент повинен також підтримати запропоновану Урядом радикальну судову реформу: «Ми переконані, що потрібно відповідним шляхом, згідно з законом, замінити всіх 9 тисяч суддів. Основна корупція зараз у судовій системі. Верховенство права – основа кожної демократичної держави. А верховенство права базується на незалежній і справедливій судовій системі».

  Глава Уряду також наголосив на необхідності підвищення виплат державним службовцям: «Якщо держслужбовець, наприклад на митниці, отримує сто доларів на місяць, то він братиме хабарі». Арсеній Яценюк повідомив, що звернувся до європейських партнерів «створити донорський фонд для заробітних плат для державних службовців, які реально можуть проводити реформи в країні».

  "Це – наш порядок денний у боротьбі з корупцією", - наголосив Арсеній Яценюк.