• In English
  • На розгляд Верховної Ради України винесено нову редакцію Закону "Про державну підтримку кінематографії в Україні"
    опубліковано 26 жовтня 2015 року о 18:11

    У своїй програмі на Українському радіо, присвяченій  темі українського кіно, Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко розповів про  внесення на розгляд Верховної Ради України нового законопроекту «Про  державну підтримку кінематографії в Україні», який був підготовлений за підтримки Уряду та зареєстрований депутатами 4-х фракцій  коаліції.

    «Він абсолютно революційний, тому що дає нові можливості для підтримки кіновиробництва в Україні. По-перше, вітчизняні телесеріали  дістануть право бути профінансованими  частково із державного бюджету. Зараз це заборонено. По-друге, великі стимули отримає продюсерське кіновиробництво, це стосується й іноземних кіновиробників, які здійснюватимуть кінопроцес на території України, тобто тут будуть створювати робочі місця, залучати наших акторів, вкладатимуть у інфраструктуру і таке інше», - розповів В’ячеслав Кириленко.

    «Наше завдання – збільшити  частку українського кіно у кінотеатрах від 2,5% як це зараз, щонайменше до 25% за п’ять років. Збільшити частку українських телесеріалів у кінопросторі на позначці 50 +. Мінімум половина, решта це може бути Польща, Туреччина, Сполучені Штати Америки. У випадку підтримки в Парламенті, Міністерство культури забезпечить цей прорив, і ми сподіваємося на підтримку всіх, кому небайдужа доля нашого рідного українського кіно», - підсумував Віце-прем’єр-міністр.