• In English
 • Українських бійців лікуватимуть канадські медики
  опубліковано 26 жовтня 2015 року о 18:04

  В Україну прибула Третя медична місія канадських лікарів, які до кінця тижня зроблять пластичні операції більш як чотирьом десяткам поранених з тяжкими травмами обличчя та черепа. Місія триватиме до 1 листопада. Вона організована Канадсько-Українською Фундацією під патронажем Конгресу Українців Канади.

  У Києві лікарі проведуть операції на обличчях та верхніх кінцівках, займуться усуненням посттравматичних черепно-лицевих деформацій, дефектів м’яких тканин та рубців. На сьогодні вже відібрано 40 пацієнтів, більшість з яких раніше були прооперовані українськими лікарями.

  «Цього разу наша команда складається з 22 лікарів-хірургів, анестезіологів та медсестер, які  разом з українськими хірургами робитимуть пораненим реконструкційні операції», – зазначив керівник програми черепних травм Наукового центру здоров’я у канадському місті Саннібрук, професор пластичної хірургії Університету Торонто Олег Антонишин.

  «Ця місія відрізняється від попередніх, оскільки є можливість залишити обладнання в Україні. А щоб українські спеціалісти й надалі могли проводити такі операції, ми забезпечимо Національний військово-медичний клінічний центр “ГВКГ” обладнанням вартістю 700 тисяч канадських доларів», – повідомила директор гуманітарних ініціатив Канадсько-Української Фундації Христина Волер.

  Начальник клініки щелепно-лицевої хірургії та стоматології “ГВКГ” полковник Ігор Федірко зауважив, що це дуже важливий проект, оскільки під час візитів українські фахівці працюють пліч-о-пліч з канадськими колегами та переймають безцінний досвід надання допомоги пораненим у військових конфліктах.

  Президент Канадсько-Української Фундації Віктор Гетьманчук подякував Міністерству оборони України за сприяння у співпраці. Також він наголосив, що канадський уряд виділив на цю програму 1 мільйон 200 тисяч канадських доларів. Вже в лютому 2016 року планується чергова місія канадських медиків в Україну.