• In English
 • Німецькі компанії-учасники бізнес-форуму відзначили значні переваги українського ринку та суттєві зміни, які відбулися в Україні за останні місяці
  опубліковано 23 жовтня 2015 року о 20:57

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус взяв участь у пленарному засіданні Українсько-німецького бізнес-форуму. Також в рамках заходу відбулися чотири тематичні панелі: індустрія та енергія, транспорт і логістика, сільське господарство, інноваційна та високотехнологічна економіка.

  «Спочатку ми очікували, що цей бізнес-форум буде такою собі розмовою в колі компаній, які вже працюють на українському ринку. Тепер я бачу, що цей захід перетворився в найбільший форум німецького бізнесу з представниками іншої держави за останні десять років. Тут зібралося понад 600 учасників», – заявив Айварас Абромавичус.

  Під час спільного пленарного засідання представники німецьких корпорацій світового рівня та відомих банківських установ обговорили можливості розширення своєї діяльності та співпрацю з українською стороною. Всі учасники дискусії відзначили значний прогрес у створенні сприятливого бізнес- та інвест-клімату в Україні.

  «Ми вже 25 років працюємо на українському ринку та мали свої злети й падіння. За останні місяці ми побачили суттєві зміни, які дають нам нові надії та перспективи розвитку», – повідомив Зіґфрід Руссвурм, член правління в Siemens AG.

  «Ми віримо в український ринок, збираємося залишатися на ньому та будемо намагатися далі його розвивати. У нас є ініціатива, яка вже працює в інших країнах і, яку ми будемо запроваджувати в Україні – це Міжнародна школа торгівлі. Будемо навчати людей, працювати з нашими постачальниками, запроваджувати загальноєвропейські стандарти виробництва. Можливо саме завдяки нам, або з нашою допомогою українські підприємці зможуть вийти на світові ринки», – додав Марк Фрезе, головний фінансовий директор в Metro Group.

  Німецькі бізнесмени також назвали декілька факторів, які вигідно вирізняють Україну з-поміж інших країн Східної Європи. Це, передусім, низькі кошти виробництва та висококваліфіковані кадри.

  «Україна вирізняється хорошим співвідношенням витрат на заробітну платню до кваліфікації працівників, які можуть виробляти якісну продукцію. Україна значно випереджає інші східноєвропейські країни за цим показником. Крім того, значний потенціал існує в системі освіти та полегшенні адміністративного навантаження на бізнес. Все це разом створює багато можливостей для України», – повідомив Андреас Бранд, член правління в LEONI AG.

  Німеччина вже зараз є другим найбільший інвестором України, проте невикористаний потенціал для залучення додаткових інвестицій залишається.

  «Ми закликаємо наших німецьких партнерів брати активну участь у процесі приватизації. Нам потрібні інвестори з прозорими принципами роботи, високими стандартами корпоративного управління та нульовою толерантністю до корупції», - повідомив Айварас Абромавичус.

  Також, у роботі тематичних панелей взяли участь Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів та заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська.

  Нагадаємо, що також під час Українсько-німецького бізнес-форуму було підписано Угоду про створення Німецько-української промислово-торговельної палати в Україні.