• In English
 • ДСП "Чорнобильський спецкомбінат" отримав програмне забезпечення інформаційного модуля для оцінки доз радіоактивного опромінення
  опубліковано 23 жовтня 2015 року о 16:56

  Це відбулося завдяки реалізації проекту «Аналіз екологічного ризику в зоні відчуження на білорусько-українському кордоні» за підтримки проекту Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та міжнародної ініціативи «Довкілля та безпека» (ENVSEC).

  Презентація та офіційна передача програмного забезпечення інформаційного модуля для оцінки доз радіоактивного опромінення, що отримують пожежні під час гасіння рослинних пожеж у зоні відчуження,  відбулася в рамках спільного  робочого візиту до зони відчуження  заступника Міністра екології та природних ресурсів України – керівник апарату Світлани Коломієць та представників ОБСЄ: старшого національного співробітника координатора проектів ОБСЄ в Україні Єрліха Джеффрі, національного співробітника координатора ОБСЄ в Україні Тамари Кутонової.

  Cвітлана Коломієць висловила подяку представникам ОБСЄ за надання допомоги та повідомила, що наразі за допомогою модуля, за умови введення оперативним черговим даних про час виявлення пожежі, комплексного показника пожежонебезпеки за умовами погоди, максимальної швидкості вітру та точного місцезнаходження,  можна буде отримати інформацію про вид пожежі, назву двох найближчих лісових пожежних станцій та прогноз дози зовнішнього та внутрішнього опромінення за кожну годину гасіння пожежі. Це дозволить розрахувати допустимий час перебування персоналу на гасінні пожежі при врахуванні діючих норм радіаційної безпеки.

  Заступник Міністра також відвідала спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів комплексу виробництв «Вектор» у супроводі генерального директора ДК УкрДо «Радон» - директора ДСП «ЦППРВ» Валентина Мельниченка, який ознайомив відвідувачів з особливостями експлуатації сховища.

  Довідково

  Модуль для оцінки доз радіоактивного опромінення, що отримують пожежні під час гасіння рослинних пожеж у зоні відчуження було презентовано 29 травня 2015 року в офісі Координатора проектів ОБСЄ в Україні. У презентації на тестуванні взяли участь розробники модуля (Національний університет біоресурсів і природокористування України та Українського НДІ сільськогосподарської радіології НУБіПУ), представники ДСП «Чорнобильський Спецкомбінат» та Українського НДІ  цивільної оборони.