• In English
 • Угоду СОТ щодо спрощення процедур торгівлі внесено на ратифікацію Верховною Радою України
  опубліковано 23 жовтня 2015 року о 10:13

  20 жовтня 2015 року Президент України вніс до Верховної Ради України розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України проект Закону №0069 про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі, метою якого є виконання Україною внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Угоди про спрощення процедур торгівлі (УСПТ).

  Цілями ратифікації Протоколу та застосування Угоди є скорочення часу та зменшення вартості митного контролю, підвищення прозорості та ефективності операцій державних органів, поліпшення розвитку малого та середнього бізнесу тощо.

  Заступник Міністра – Торговий представник України Наталія Микольська відзначила: «Зазначений крок є одним із найважливіших у низці реформ Уряду в сфері міжнародної торгівлі, яка спрямована на покращення позиції України у рейтингах, пов’язаних з легкістю ведення бізнесу, а також надасть позитивний сигнал для учасників міжнародної торгівлі».

  Положення УСПТ спрямовані на спрощення митних процедур шляхом, зокрема, зменшення пов’язаних із ними фінансових витрат і скорочення часу здійснення таких процедур, сприяння ширшому застосуванню системи «єдиного вікна», процедури прискореної відправки товарів, підвищення публічності державних органів та зниження рівня корупції.

  Відповідно до даних ОЕСР, імплементація положень Угоди Україною може дозволити знизити торговельні витрати, пов’язані із здійсненням зовнішньоторговельної діяльності,  на  більш ніж 15%.

  «У перспективі імплементація Україною положень УСПТ має сприяти зменшенню витрат на ведення бізнесу та, як наслідок – підвищенню рівня конкурентоздатності української продукції на міжнародних ринках й зростанню обсягів вітчизняного експорту»,  – підкреслила Наталія Микольська.

  Станом на 21.10.2015 року Угоду ратифікували 50 членів СОТ (зі 161), серед яких  США, Швейцарія, Японія, Корея, Китай, Тайвань, Гонконг, Сінгапур, Малайзія, Таїланд, Австралія, Нова Зеландія, а також Європейський Союз та 28 країн-членів ЄС включно. Угода набуде чинності після її ратифікації двома третинами членів СОТ.