• In English
 • Айварас Абромавичус ознайомився з німецьким досвідом реалізації кластерних проектів
  опубліковано 22 жовтня 2015 року о 18:52

  Напередодні Українсько-німецького бізнес-форуму Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус ознайомився з науковими та індустріальними кластерними конгломератами Німеччини.

  «Україна є однією з великих індустріальних держав Європи, яка зараз працює над подальшою інтеграцією в європейську економіку. Тому досвід Німеччини необхідно вивчати та відтворювати у розвитку кластерної системи в Україні», - зазначив Міністр Айварас Абромавичус.

  В робочому режимі Міністр зустрівся з Керуючим директором Берлінської економіки, відвідав Товариство з підтримки розвитку економіки і технологій Берліну «Берлін партнер» та технологічний центр «Адлерсгоф». Українська делегація мала можливість дізнатися про кластерні проекти для Hitech- та Іt-галузей і про роль німецької держави у створенні кластерів.

  За словами Айвараса Абромавичуса, «Берлін Партнер» для бізнесу і технологій є позитивним прикладом державно-приватного партнерства. Організація допомагає вітчизняним компаніям, інвесторам і науковим установам у Берліні, а також відповідає за маркетинг німецького капіталу в світі.

  Також, на думку Міністра, певною мірою, в Україні має бути відтворено досвід функціонування інноваційного кластера - технологічного центру «Адлерсгоф», який є одним з найуспішніших і найбільших у Німеччині. Кластерний конгломерат простягається на 4,2 квадратні кілометри де працюють понад 1000 організацій і близько 16000 осіб. В самому центрі «Адлерсгоф» знаходиться Парк науки і технологій. Він включає в себе 478 компаній і 10 науково-дослідних інститутів, які займаються ІТ, біотехнологіями, відновлюваними джерелами енергії тощо. До того ж кластер є домом для 6 наукових інститутів університету Гумбольдта та 135 медіа-компаній.

  З досвідом реалізації кластерних проектів у сфері високих та інформаційних технологій Німеччини також ознайомились інші члени української делегації, серед який два заступники Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

  Як повідомлялось, у цю п'ятницю, 23 жовтня, в Берліні, відбудеться відкриття першого Українсько-німецького бізнес-форуму високого рівня. Форум такого масштабу пройде вперше в історії українсько-німецьких відносин. Очікується, що у заході візьмуть участь топ-менеджмент понад 600 німецьких компаній, а відкриють захід Прем'єр-міністр України та Канцлер Німеччини.