• In English
 • Держсанепідслужба: епідемічна ситуація із захворюваності на грип та ГРВІ в Україні стабільна
  опубліковано 22 жовтня 2015 року о 17:05

  З 12 по 18 жовтня в усіх регіонах України показники захворюваності на грип та ГРВІ не перевищували епідемічні пороги. За оперативними даними за 42 звітний тиждень (з 12 по 18 жовтня) на грип та ГРВІ захворіло 134 855 осіб, із них 70,6% – діти віком до 17 років. Найвища захворюваність на грип та ГРВІ зареєстрована в Київській – 61,1, найменша – у Харківській областях – 14,1 на 10 тис. населення. За доступними даними інтенсивні показники захворюваності в Донецькій та Луганській областях становлять відповідно 12,9 та 10,1.

  «За останній звітний тиждень порівняно із попереднім фіксуємо зменшення інтенсивності епідемічного процесу по всій території України, - повідомляє Святослав Протас, очільник Держсанепідслужби України. -  Темп приросту захворюваності, як серед дорослого населення, так і у дітей до 17 років знизився на три-чотири відсотки».

  За звітний тиждень зменшилась на 7,3 % кількість госпіталізованих осіб – 3993 осіб, із них 79,7 % становлять діти до 17 років. Серед госпіталізованих хворих на грип та ГРВІ переважають діти віком від до 4 років. Летальних випадків серед хворих на грип та ГРВІ на території України не зареєстровано.

  Фахівцями-вірусологами лабораторних центрів Держсанепідслужби України за звітний період проведено 107 досліджень зразків матеріалу від хворих на грип та ГРВІ методом імунофлюоресцентної мікроскопії. У третини підтверджено діагноз грипу. У структурі виявлених респіраторних вірусів методом імунофлюоресцентної мікроскопії в більшості домінують віруси парагрипу.

  Медики рекомендують для уникнення ускладнень проводити щеплення осіб, які належать до груп ризику щодо несприятливих наслідків грипу в передепідемічному сезоні 2015-2016 pp. Це такі категорії населення: особи старше 65 років; хворі будь-якого віку, що перебувають у стаціонарних медичних установах; вагітні; діти віком до 3-х років; діти та підлітки, що одержують тривалу терапію ацетилсаліциловою кислотою; пацієнти з хронічними захворюваннями легенів або серцево-судинної системи; пацієнти з порушенням обміну речовин, включаючи цукровий діабет; хворі на стафілококову інфекцію; пацієнти з імунною недостатністю; пацієнти з ожирінням. Нагадаємо, що медичні працівники та освітяни належать до групи найвищого епідемічного ризику. Тому їм також рекомендована щорічна вакцинація проти грипу.

  З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 682 особи, із них 11 % діти до 17 років.

  Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України, спираючись на проведені багатопланові дослідження та враховуючи світову ситуацію з грипу у наступному епідемічному сезоні прогнозує переважну циркуляцію в Україні вірусів грипу A(H3N2).  Це вірус, подібний до штаму А/Швейцарія/9715293/2013, який, як зазначають фахівці,  поки що повністю не проявив у нашій країні свої епідемічні можливості. Не виключена можливість циркуляції вірусів грипу, подібних до А/Каліфорнія/7/2009 (H1N1)pdm та В/Пхукет/3073/2013 генетичної гілки В/Ямагата але їх роль в епідемічному процесі, на думку спеціалістів, буде другорядною.

  Усі ці штами увійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу, які рекомендовані ВООЗ для країн Північної півкулі на сезон 2015-2016 pp.

  Детальніше з інформацією про захворюваність на грип та ГРВІ в Україні можна ознайомитися у Інформаційному бюлетні, який підготовлений Українським центром з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України.