• In English
 • У п'ятницю у Берліні відкриється перший Українсько-німецький бізнес-форум високого рівня
  опубліковано 21 жовтня 2015 року о 17:27

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус анонсував сьогодні під час прес-брифінгу у Будинку Уряду відкриття 23 жовтня в Берліні першого Українсько-німецького бізнес-форуму високого рівня. Форум такого масштабу пройде вперше в історії українсько-німецьких відносин. Передбачається, що у заході візьмуть участь Прем'єр-міністр України та Канцлер Німеччини.

  “Україна може стати надійним партнером Німеччини за виробничою кооперацією, розвиваючи вже отриманий успіх у взаємній торгівлі двох країн. Для того, щоб показати перспективи для Європейського бізнесу в Україні ми спільно з нашими німецькими партнерами проводимо Німецько-український бізнес-форум”, - повідомив Міністр Айварас Абромавичус.

  За його словами, українські компанії можуть стати партнерами німецьких промислових лідерів у глобальних ланцюжках постачання. У свою чергу європейські та німецькі інвестори - як промислові, так і фінансові - знайдуть в Україні цікаві проекти й активи, у тому числі в рамках широкої прозорої приватизації.

  У брифінгу також взяла участь заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, яка розповіла про деталі підготовки першого Українсько-німецького бізнес-форуму. “Попередній план був - 300 компаній-учасників, тепер ми бачимо 600 зареєстрованих компаній і з них близько 60 -  це українські. Ми не очікували такого різноманітного інтересу до форуму. Ми розраховували на індустріальні, агро, машинобудівні компанії. Зараз ми бачимо великий інтерес фінансових та інвестиційних фондів, банків, а також фондів, які займаються сімейними інвестиціями, які управляють фінансами німецьких підприємців. Це говорить про інвестиційну привабливість України. Про те, що німецькі компанії зацікавлені у співпраці в контексті набуття чинності асоціації з ЄС в торговельній частині”, - розповіла Наталія Микольська.

  З німецької сторони бізнес-форум відвідають: Канцлер  Німеччини  Ангела Меркель, Державний секретар Федерального Міністерства фінансів, Державний секретар Міністерства закордонних справ, Державний секретар Федерального Міністерства економіки та енергетики.

  На бізнес-форумі Україну, зокрема, представлятимуть: Прем'єр-міністр України А. Яценюк, Віце-прем'єр-міністр України Г. Зубко, міністри Н. Яресько, А. Абромавичус, О. Павленко, А. Пивоварський, а також заступник глави Адміністрації Президента Д. Шимків,  голова правління НАК «Нафтогаз України» А. Коболєв.

  Перший Українсько-німецький бізнес-форум організовано спільно з Німецькою торгово-промисловою палатою, Німецьким комітетом східноєвропейських торговельних відносин, Делегацією німецької індустрії в Україні, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Посольством України в Німеччині.