• In English
 • В`ячеслав Кириленко: Успіх України на Франкфуртському книжковому ярмарку є результатом спільних зусиль Уряду та громадськості
  опубліковано 21 жовтня 2015 року о 16:27

  Попри режим економії Україна повинна брати участь у міжнародних культурних заходах, знакових для нашої країни та громадян. Про це заявив Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури В`ячеслав Кириленко на брифінгу, присвяченому підсумкам участі України у Франкфуртському книжковому ярмарку, що відбувався 14-18 жовтня у місті Франкфурт-на-Майні, Німеччина.

  «На відміну від минулого року, цьогоріч Україна взяла участь у Франкфуртському книжковому ярмарку. Уряд, реагуючи на звернення видавців та громадськості, підтримав створення української експозиції на Франкфуртському книжковому ярмарку  шляхом перерозподілу видатків без залучення додаткових коштів державного бюджету. Дотепер є чинною Постанова Уряду від 2014 року, що забороняє або обмежує видатки, що скеровуються на участь у виставках, ярмарках, на закупівлі, ремонти, надання спеціальних статусів державним установам та закладам. Тобто режим економії ніхто не відміняє. Проте Україні треба брати участь у тих подіях, які для нашої країни є знаковими», - сказав В`ячеслав Кириленко.

  Цього року український стенд на Франкфуртському міжнародному книжковому ярмарку отримав значну увагу західних ЗМІ. За даними Держкомтелерадіо, український стенд відвідало близько 15 тисяч читачів з усієї Європи. Провідні німецькі видання, зокрема, «Deutsche Welle», надали позитивні відгуки щодо репрезентативності та якості української експозиції.

  «Україна повинна бути представлена у свідомості європейського читача та громадянина як ніколи раніше. Враховуючи те, що цього року участь України у Франкфуртському книжковому ярмарку була успішною, а також було напрацьовано механізми отримання пільгового режиму для участі нашої держави у цьому заході, ми повинні розвинути такий досвід. Тому я особисто буду пропонувати передбачити участь України у Франкфуртському книжковому ярмарку наступного року на етапі обговорення та схвалення бюджету на 2016 рік», – заявив Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури.

  На українському стенді площею 100 м2 було представлено 350 найменувань публікацій близько сорока українських видавництв, що розмістилися у трьох тематичних розділах: книги про Революцію Гідності, анексію Криму та агресію РФ на Сході України, видання про сучасну Україну, її традиції, культуру, мистецтво та твори сучасних українських письменників у перекладі іноземними мовами.

  Також у рамках ярмарку відбулися творчі зустрічі з відомими в Європі українськими письменниками – Юрієм Андруховичем, Андрієм Курковим, Сергієм Жаданом, Марією Матіос, Іреною Карпою, Василем Махном та автором публіцистичної енциклопедії вікового протистояння між Україною й Росією «Небратні» Максимом Кідруком.

  На інформаційно-організаційне забезпечення роботи українського стенду під час міжнародного книжкового ярмарку Урядом було виділено 1 мільйон 100 тисяч гривень.