• In English
 • У Мінмолодьспорту капелан МОК розповів про досвід роботи під час Олімпійських ігор та особливості роботи військових священиків
  опубліковано 21 жовтня 2015 року о 11:24

  20 жовтня у Міністерстві молоді та спорту відбулась зустріч із капеланом Міжнародного олімпійського комітету Девідом Сметхурстом (Велика Британія) та головним капеланом національних збройних сил Латвії Елмарсом Плявіньшем.

  У зустрічі взяли участь співробітники Мінмолодьспорту, керівництво та члени Громадської ради, члени спортивних та громадських організацій.

  Ініціаторами заходу стали Дмитро Левусь, директор Центру суспільних досліджень «Український меридіан» Дмитро Левусь і  заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола Мовчан.

  Під час зустрічі Девід Сметхурст  поділився своїм досвідом капеланської роботи під час великих спортивних заходів, зокрема Олімпійських ігор, інших масових спортивних змагань.

  Учасників зустрічі, зокрема, цікавили питання спортивного виховання дітей та молоді в Європі, а також особливостей ролі капеланської роботи у розвитку олімпійського руху.

  Девід Сметхурст має величезний досвід як спортивний капелан. Виконував функції капелана на Олімпійських та Паралімпійських Іграх в 2000, 2004, 2008 та 2012 роках. У тому числі був директором Центру пастирської допомоги та керівником капеланів на Іграх у Пекіні (2008 рік), займав посаду наставника-консультанта капеланів на Іграх у Лондоні (2012 рік). Як військовий капелан постійно проводить семінари в НАТО для ВПС, Військової поліції, Національної гвардії, ВМС країн Балтії.

  До України Девід Сметхурст прибув для участі у семінарі для українських військових священиків.