• In English
 • Огляд судна "Іволга" триває. Уряд готує жорсткі пропозиції щодо унеможливлення подібних трагедій, - Геннадій Зубко
  опубліковано 20 жовтня 2015 року о 16:40

  Під завалами всередині судна «Іволга», яке підняли з води, були знайдені тіла ще двох загиблих. Наразі вже відомо про 16 жертв аварії судна в Затоці. Про це сказав голова Урядової комісії з розслідування причин аварії з судном «Іволга», що сталася 17 жовтня 2015 року у Чорному морі, Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час брифінгу у вівторок, 20 жовтня.

  За словами Геннадія Зубка, судно «Іволга» було піднято з води, покладено на палубу плавкрану та відтранспортовано до порту міста Іллічівськ. Наразі в Іллічівську проходять слідчі дії. З’ясовується технічний стан судна.

  Голова Урядової комісії уточнив, що спочатку потрібно розібрати завали, які утворились в середині судна, і лише тоді буде можливість дістати двох знайдених загиблих і повністю його оглянути.

  «До кінця дня ми отримаємо доступ до тіл загиблих», – сказав Геннадій Зубко, наголосивши, що робота рятувальників ведеться цілодобово.

  Віце-прем'єр-міністр України також нагадав, що перевірка продовжується, оскільки, за свідченням одного із постраждалих, кількість людей, які знаходились на «Іволзі», може бути більшою.

  «Ці данні перевіряються. Поки за даними правоохоронних органів, не було звернень із заявами про зниклих без вісті», - додав він.

  За словам Геннадія Зубка, «слідчі дії триватимуть довше, ніж пошукова операція, оскільки потрібно встановити всі обставини, з’ясувати чи не було технічних причин цієї трагедії і що саме призвело до загибелі людей».

  «Урядова комісія відпрацює і надасть Уряду рекомендації, які б унеможливили у майбутньому повторення таких трагедій. Рекомендації комісії, які ми попередньо опрацьовуємо, будуть дуже жорсткими», – підкреслив він.

  Віце-прем'єр-міністр наголосив на необхідності значно підсилити і адміністративну, і кримінальну відповідальність за невиконання інструкцій та порушення правил на водному транспорті.

  «Ми підготуємо глибокі та системні пропозиції по внесенню змін в законодавстві, нормативно-правові акти та принципових змін у підході до безпеки транспорту на воді», - зазначив урядовець.

  Він додав, що попередній огляд і перевірки показали незадовільний стан баз та причалів, з яких можуть відправлятись у море плавзасоби.

  «Наведення ладу і перевірки таких причалів є одним із завдань Одеської обласної державної адміністрації та Міністерства інфраструктури», – підкреслив урядовець.

  Геннадій Зубко повідомив, що наразі в акваторії Одеської області заборонено вихід в море малих суден, і зараз ведуться перевірки всіх плавзасобів, сертифікатів капітанів і наявність спеціально облаштованих баз та причалів,  з яких може здійснюватись вихід в море.