• In English
 • Запровадження примірних енергосервісних договорів – це інвестиції у енергомодернізацію об’єктів бюджетної сфери
  опубліковано 20 жовтня 2015 року о 15:44

  На засіданні Урядового комітету з питань регіонального розвитку під головуванням Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка схвалено примірний енергосервісний договір.

  «Це суттєве зрушення для бюджетної сфери. Наразі ми матимемо всю необхідну правову базу для запровадження механізму енергосервісу», - прокоментував подію голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук. Він зазначив, що як тільки проект буде затверджено Урядом, бюджетні установи зможуть залучати інвестиції у енергоефективність та проводити енергомодернізацію.

  «Енергосервісний договір дозволить при зменшенні споживання тепла, електроенергії та інших енергетичних послуг залишати частину різниці між запланованими і реально витраченими коштами інвестору (80-90%) в рамках договору, а іншу частину вже спрямовувати до місцевого або державного бюджету (10-20%)», –зауважив голова Агентства.

  Запровадження примірних договорів дозволить бюджетним установам впроваджувати енергосервісні послуги, як у більшості розвинених країн, зокрема США, Японії, Канаді та 18 країнах Європи.

  Довідково

  Енергосервісний договір (контракт) – договір, предметом якого є здійснення енергосервісу виконавцем енергосервісу, оплата якого здійснюється за рахунок досягнутого в результаті здійснення енергосервісу скорочення споживання та/або витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів та/або житлово-комунальних послуг порівняно із споживанням (витратами) за відсутності таких заходів (Закон України від 09.04.2015 № 327-VIII «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації»).