• In English
 • Міненерговугілля вибудовує систему швидкого реагування на бюрократичні та організаційні бар'єри в роботі інвесторів
  опубліковано 20 жовтня 2015 року о 14:20

  20 жовтня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин зустрівся з представниками Європейської Бізнес Асоціації та Американської Торговельної Палати  в Україні (АСС).

  Метою зустрічі було обговорення співпраці влади і бізнесу щодо створення умов для впровадження інвестиційних програм, а також підписання Меморандуму про співробітництво між Міненерговугілля України, АСС, ЕВА щодо механізму оперативного реагування на проблемні питання, пов'язані з діяльністю інвесторів в енергетичному секторі України.

  Міністр Володимир Демчишин подякував за інтерес до роботи Міністерства та наголосив, що настав час перейти до наступного рівня співпраці - організації більш якісної системної роботи. Міністр повідомив про утворення Робочої групи високого рівня та призначення двох координаторів від Міністерства – начальника Управління європейської інтеграції Михайла Бно-Айріяна та радника Міністра Вадима Вірченка, які спільно з представниками ЄВА та АСС, будуть максимально швидко опрацьовувати інформацію та доводити до відома Міністра та його заступників проблемні питання для прийняття відповідних рішень.

  Володимир Демчишин висловив задоволення, що перший крок Міністерство робить публічно і відкрито та заявив про готовність максимально швидко реагувати на проблему: якщо прийняті рішення не будуть оптимальними чи ефективними, вони будуть доопрацьовані в найкоротший строк.

  Також Володимир Демчишин наголосив на двох фундаментальних напрямах, над якими працює Міністерство та які забезпечують прозорість на ринку і створюють умови для того, щоб в Україну приходили інвестори, - це розробка та прийняття законів про ринок газу та ринок електроенергії.  «Саме функціонування ринку забезпечать кінцевому споживачеві отримувати більш якісну послугу», - зазначив Міністр.

  Підсумовуючи виступ, Володимир Демчишин зазначив, що співпраця з Європейською Бізнес Асоціацією та Американською Торговельною Палатою  в Україні дасть можливість залучати всіх, хто захоче взяти участь у реформуванні ринків газу а електроенергії в Україні.

  Представники Європейської  Бізнес Асоціації та Американської Торговельної Палати  в Україні у виступах заявили про готовність до співпраці та звернули увагу, що основні принципи – це рівні та прозорі правила гри, стабільне законодавство та дотримання контрактів.

  У рамках зустрічі відбулась церемонія підписання Меморандуму про співробітництво між Міненерговугілля України, АСС, ЕВА щодо механізму оперативного реагування на проблемні питання, пов'язані з діяльністю інвесторів в енергетичному секторі України.

  Підписання Меморандуму означатиме готовність Міністерства  забезпечити підтримку інвесторів, що працюють у сфері енергетики та видобування, побудову системи швидкого реагування на бюрократичні та організаційні бар'єри в їх роботі

  Така позиція Міністерства важлива з огляду на успіхи та незмінність реформаційного процесу в енергетичному секторі України, нагальну потребу у створенні сприятливого, ефективного та орієнтованого на результат інвестиційного клімату для залучення додаткових інвестицій на реформування енергетичного сектору та сприятиме формування системи відкритого діалогу та сталого партнерства у форматі «влада-бізнес».