• In English
 • Прикордонники пілотного проекту "Нове обличчя кордону" завершили навчання та направляються до місць несення служби
  опубліковано 20 жовтня 2015 року о 11:14

  Сьогодні у Навчальному центрі Державної прикордонної служби України, що поблизу Черкас, відбувся випуск прикордонників, які були відібрані в рамках конкурсу «Нове обличчя кордону».

  Пілотний проект на базі окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» започатковано в рамках реформування органів та підрозділів Державної прикордонної служби України. Участь у конкурсі міг взяти будь-який військовослужбовець відомства. Вже під час відбору свої заявки подали 373 прикордонники. З цієї кількості кандидатів комісією відібрані 160 військовослужбовців. Зазначимо, що серед основних вимог до кандидатів було вільне володіння державною мовою, знання іноземної мови, психологічна стійкість та  фізична підготовка. У подальшому до участі у конкурсі в інших підрозділах органів охорони кордону запрошуватимуться усі бажаючі, хто відповідатиме кваліфікаційним умовам.

  Вже на базі Навчального центру кандидати пройшли додаткову двомісячну підготовку за фахом. В основу навчання було покладено практичні заняття. Підготовка полягала у вивченні особливостей організації та несення служби, підвищенні рівня володіння іноземною мовою, розвитку професійних навичок. Крім того, під час занять прикордонники тренувалися діяти у кризових ситуаціях та вивчали антикорупційне законодавство задля недопущення протиправної діяльності. Під час таких занять моделювались типові ситуації, які пов’язані з повсякденною діяльністю прикордонників.

  До підготовки персоналу долучилися і спеціалісти з міграційних питань США, Німеччини, прикордонної служби Естонії та представники Консультативної Місії ЄС. Залучення іноземних інструкторів, з-поміж іншого, також сприяло вдосконаленню англійської мови прикордонників.

  Свою подальшу службу учасники вже продовжать у підрозділах окремого контрольно-пропускного пункту «Київ», зокрема, що здійснюють охорону кордону в аеропортах Жуляни та Гостомель. На випускників пілотного проекту покладено відповідальне завдання – стати обличчям оновленої Державної прикордонної служби України. Вже найближчим часом досвід підготовки персоналу в рамках пілотного проекту буде поширено й на інші органи охорони кордону відомства.