• In English
 • В Україні існує величезний потенціал для залучення інвестицій у сферу енергоефективності
  опубліковано 19 жовтня 2015 року о 18:28

  Про це наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час зустрічі з пані Джуді Гарбер, виконуючою обов’язки заступника Держсекретаря США у справах міжнародної політики щодо Світового океану, довкілля, науки і технологій, яка відбулася 19 жовтня п. р. у м. Києві в рамках конференції «Удосконалення місцевого екологічного планування та розвиток екологічного громадянського суспільства в Україні: міста, як рушії сталого розвитку в Україні».

  Голова Агентства нагадав, що Україна досить енергоємна держава, адже споживає утричі більше енергоресурсів, ніж, наприклад, сусідня Польща. «Тому для України енергозбереження стало пріоритетом і саме над цим напрямком ми всі разом активно працюємо, - зазначив Голова. – Для нас також важливо, що міжнародна спільнота приділяє так багато уваги питанням енергоефективності в Україні та готова поділитися досвідом і напрацюваннями у цій сфері, а також залучити інвестиції у проекти з енергоефективності».

  У ході зустрічі Сергій Савчук поінформував пані Джуді Гарбер про потенціал інвестицій у енергоефективність та відновлювану енергетику в Україні. «За нашими розрахунками, щоб провести повну термомодернізацію житлового комплексу, необхідно 35 млрд. євро, у тому числі 8,2 млрд. євро до 2020 року. А в енергоефективність бюджетної сфери потрібно інвестицій у сумі 4,4 млрд. євро", - зазначив Сергій Савчук. Він також повідомив про прийнятий ще в жовтні минулого року Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, на реалізацію якого потрібно інвестицій у сумі 16 млрд. євро.

  За словами Голови, на сьогоднішній день вже прийнято ряд нормативно-правових актів, які дають можливість зайти іноземним інвесторам в ці сфери та надають гарантії повернення своїх інвестицій.

  «Для виконання завдань, які сьогодні стоять перед Урядом у сфері енергоефективності та енергозбереження, сьогодні Агентство працює над створенням Фонду з енергоефективності. І ми не втрачаємо жодної можливості співпраці з міжнародними організаціями, фінансовими установами, інвесторами для того, щоб обговорити концепцію такого фонду, механізм його роботи та наповнення», - зауважив Голова.

  У свою чергу пані Джуді Гарбер висловила зацікавленість діяльністю Держенергоефективності та планами щодо створення фонду. Вона запевнила, що підвищення енергоефективності та розвиток відновлюваної енергетики – це той важливий шлях, яким має йти Україна.

  Виступаючи на конференції, Голова Держенергоефективності акцентував увагу на тому, що саме у регіонах України є величезний потенціал для реалізації проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики.

  Розповідаючи про державну програму з енергоефективності, якою скористалося вже понад 50 тисяч домогосподарств, Сергій Савчук зазначив, що успішність цієї програми залежить не лише від зусиль Уряду, а й від місцевих громад. «Адже в рамках підписаних 25 меморандумів про співпрацю між Держенергоефективності та місцевими органами влади, вже у цьому році було прийнято 48 місцевих програм з відшкодування частини відсоткової ставки за теплими кредитами. І це тільки початок», - зауважив він.

  У ході виступу Сергій Савчук повідомив також про ряд прийнятих законодавчих актів, які дають можливість працювати на місцях в бюджетній сфері. «Зокрема, вже прийнято пакет Законів України про ЕСКО-контракти, які дозволять залучати інвестиції у енергоефективність бюджетних установ та провести їх термомодернізацію. Це у свою чергу не лише дасть можливість скоротити споживання енергії в бюджетній сфері, але й створюватиме додаткову зайнятість саме на місцях», - зазначив С. Савчук.

  Сергій Савчук розповів учасникам конференції і про потенціал використання відновлюваних джерел енергії в регіонах країни. «Ми маємо до 4 млн. га малопродуктивних земель, які можна використовувати для виробництва енергетичних культур, які є сировинною базою, наприклад, для виробництва пелет. Статистика показує, що протягом останніх 5 років Україна нарощує експорт пелет до Європи, але при цьому нам доводиться закуповувати газ, вугілля. Тому потрібно створювати внутрішній ринок споживання біомаси», - зазначив він.

  Наприкінці виступу Голова Держенергоефективності заявив про необхідність більш тісної співпраці центральної та місцевої влади, бізнесу, міжнародних організацій для вирішення нагальних енергетичних проблем та досягнення єдиної мети – сталого розвитку країни.

  Довідково

  Конференція "Удосконалення місцевого екологічного планування та розвиток екологічного громадянського суспільства в Україні: міста, як рушії сталого розвитку в Україні" організована Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи. Захід проходить 19-20 жовтня у Києві.