• In English
 • У Тернопільській області більше 372 гектарів земель нададуть учасникам АТО
  опубліковано 19 жовтня 2015 року о 17:43

  У Тернопільській області 2169 учасників АТО виявили бажання отримати земельні ділянки. Саме таку кількість звернень військові подали до землевпорядної служби регіону та органів місцевого самоврядування з початку запровадження ініціативи про забезпечення землею. Військовослужбовці вже отримали 1738 дозволів на розроблення документації із землеустрою на ділянки загальною площею 372,1 гектара. Інші заяви знаходяться на стадії розгляду.

  Учасники АТО завершили оформлення права власності на 551 земельну ділянку. З усієї кількості наділів, 410 призначені для ведення садівництва. Збудувати будинок, обслуговувати його та господарські споруди військові планують на 119 ділянках. Ще 22 наділи відведені для особистого селянського господарства.

  Землевпорядники області сформували резерв земель, що можуть бути надані учасникам АТО. При виборі земельної ділянки військовослужбовці можуть у відкритому доступі ознайомитись з інформацією про вільні землі. Дані про зарезервовані земельні масиви знаходиться офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.