• In English
 • Держсанепідслужба: На сьогодні відсутні перевищення епідпорогів захворюваності на грип в Україні
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 17:47

  Перше тривале похолодання спричиняє підвищення захворюваності на грип та ГРВІ. Нині фахівці констатують відсутність перевищення епідпорогів захворюваності в усіх областях.

  Епідеміологи прогнозують підвищення захворюваності на ГРВІ вже у жовтні, на грип – у січні-лютому. З початку епідемічного сезону, за період із 28 вересня по 11 жовтня в країні на ГРВІ та грип захворіло 261682 особи, з яких 71,2 % - діти віком до 17 років. Уже зараз на  грип та ГРВІ перехворіло 0,6 % населення України. Аналіз проводився без урахування даних з АР Крим та міста Севастополя.

  «З початку епідсезону фіксуємо збільшення кількості випадків грипу та ГРВІ, і за останній тиждень показник захворюваності серед населення України зріс майже на 15%, - повідомляє Святослав Протас, керівник Держсанепідслужби України. - Проте, хворих на 16,3 % менше, ніж було в  аналогічному періоді минулого епідемічного сезону». 

  Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ мав місце у м Києві та Київській області, – де перехворіло по 1,1% населення. За оперативними даними, із попередніми діагнозами грип та ГРВІ усього по Україні госпіталізовано 7883 особи (3% від усіх захворілих), із них 79,8 % становлять діти до 17 років. Протягом минулого періоду на території України летальних випадків серед хворих на грип та ГРВІ не зареєстровано.

  Своєчасне щеплення від грипу дозволить уникнути хвороби або ж її ускладнень. Нинішня кількість профілактичних щеплень від захворювання надзвичайно низька. Зокрема, з 28 вересня по 4 жовтня проти грипу вакциновано 487 осіб.  Розпочати вакцинацію від сезонного грипу варто до перевищення епідемічного порогу. Щоб уникнути ускладнень хвороби та можливих летальних випадків особливу увагу слід звернути на імунізацію осіб із груп медичного, епідемічного та професійного ризику.

  З початку епідсезону вірусологічними лабораторіями Держсанепідслужби було проведено 146 вірусологічних досліджень від хворих на грип та ГРВІ методом імунофлюоресцентної мікроскопії, з них у 26,7% випадках встановлено позитивний результат. У структурі вірусів, виявлених цим методом, домінують віруси парагрипу - 49 %, в меншій кількості визначено аденовіруси – 36 %, РС-віруси – 5 % та віруси грипу типу В - 4 %.

  Згідно інформації координаційної ради ВООЗ на території України ймовірно будуть мати циркуляцію вірусів типів, а саме:

  – подібний A/California/7/2009(H1N1)pdm09;

  – подібний A/Швейцарія/9715293/2013(H3N2);

  – подібний В/Phuket/3073/2013.

  У Держсанепідслужбі України по буднях у робочий час функціонуватиме гаряча лінія з профілактики грипу та ГРВІ. Отримати інформацію про хворобу можна за номером (044) 425-50-97.

  Детальніше з інформацією про захворюваність на грип та ГРВІ в Україні можна ознайомитися у Інформаційному бюлетні, який підготовлений Українським центром з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України.