• In English
 • У Мінкультури підписали Протокол III Засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 17:37

  15 жовтня у Міністерстві культури під головуванням заступника Міністра культури з питань європейської інтеграції, голови української частини українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури Андрія Вітренка та заступника Міністра культури Китаю, голови китайської частини українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури Дін Вея та за участі Надзвичайного та Повноважного Посла КНР в Україні Чжана Сіюня відбулося III Засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури.

  «Впевнені, що проведення III Засідання українсько-китайської Підкомісії сприятиме міжкультурному співробітництву, адже це є пріоритетний напрям для наших країн. Ми готові і надалі активно будувати дружні відносини між нашими державами, сприяти культурному взаємозбагаченню і розвивати всебічне співробітництво між відповідними органами в сфері культури і мистецтв», – сказав Андрій Вітренко.

  «Ми відчуваємо, що перспективи співпраці з обох сторін дуже великі і корисні. Тісніша співпраця в культурній сфері сприятиме взаєморозумінню, обміну знаннями та дружбі двох народів, а через дружбу можна посилювати економічну та культурну взаємодію», – відповів Дін Вей.

  У засіданні взяли участь члени української та китайської частин Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури.

  Під час зустрічі сторони підсумували стан виконання рішень II Засідання, обговорили перспективи розвитку двостороннього українсько-китайського співробітництва у сфері культури та вирішили всебічно заохочувати розвиток взаємовигідного співробітництва.

  Зокрема, підтвердили готовність сприяти організації гастролей художніх колективів обох країн, активізувати співробітництво між освітніми закладами культури і мистецтва та провідними музейними закладами у реалізації спільних проектів і обміну найкращими практиками у сфері культури. Також сторони домовились обмінюватись телевізійною продукцією та інформацією про міжнародні кінофестивалі, семінари і двосторонні проекти в галузі кінематографії та надавати підтримку кінематографістам у їх участі в зазначених заходах.

  Крім того, сторони відзначили необхідність продовжувати обмін досвідом і співпрацю між українськими та китайськими архівами в рамках Угоди про співробітництво між Державною архівною службою України та Державним архівним управлінням Китайської Народної Республіки в архівній сфері від 10 вересня 2013 року.

  Міністерства культури України та КНР погодили можливість проведення Днів культури України в Китайській Народній Республіці у 2016 році та Четвертого засідання Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури також в Китаї в 2017 році.

  За результатами зустрічі голови української та китайської частини українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури Андрій Вітренко і Дін Вей підписали Протокол Третього засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва у сфері культури.