• In English
 • У Херсонській області інвестори взяли в оренду понад 658 гектарів земель для ведення сільськогосподарського виробництва
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 15:04

  На Херсонщині з початку року на земельних аукціонах, організованих головним управлінням Держгеокадастру області, інвесторам віддали в оренду вісім земельних ділянок площею понад 658 гектарів. Землі сільськогосподарського призначення державної власності використають для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Ділянки розташовані за межами населених пунктів на території Білозерського, Великоолександрівського, Генічеського, Каланчацького та Горностаївського районів Херсонської області.

  Найуспішнішими виявились аукціони, проведені у вересні. Вартість оренди двох наділів у Генічеському районі зросла вдвічі. У Великоолександрівському районі в результаті конкуренції між інвесторами орендна плата за користування ділянкою підвищилась більше ніж у три рази.

  На одному з останніх аукціонів у Каїрській сільській раді Горностаївського району Херсонщини в оренду віддали земельну ділянку площею 186,8 гектарів. З переможцем укладений договір оренди на сім років, згідно якого місцевий бюджет щорічно отримуватиме 180 тис. гривень.

  За підсумками проведених земельних торгів лише за перший рік користування земельними ділянками інвестори сплатять до місцевих бюджетів понад 650 тис. гривень.

  Землевпорядники Херсонської області відзначають, що успішне проведення земельних торгів підтверджує ефективність конкурентного продажу прав на землю. Наповнення місцевих бюджетів сприяє підвищенню економічної спроможності громад і розвитку територій.

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги».